Moje budoucí já to se mnou nemá lehké

8a93390d126a94924fceedbb0121a529.jpg

V pátek odpoledne se v práci obvykle dostávám do stavu příjemné lenivosti. Tohle už nestihnu, říkám si. Udělám to v pondělí. A tohle taky ne. S tím teď vůbec nemá cenu začínat. Vrhnu se na to hned v pondělí ráno, plná energie.

Báru, která žije v budoucnosti vzdálené pouhé tři dny, vnímám prostě jako někoho jiného. Lepšího a zásadovějšího, než jsem já teď. Je to ta osoba, která s nadšením vyplňuje excelové tabulky, odpovídá na e-maily a nemá problém vyřídit jakýkoli nepříjemný telefonát. S nadšením spěchá do úřadovny VZP odevzdat tam Přehled o příjmech a výdajích OSVČ. Věřte nebo ne, stepuje před tím úřadem těsně před otevírací hodinou, aby tam byla první, nemusela stát frontu a hned potom mohla vyrazit do práce (a tam být taky první). Tahle budoucí Bára taky mimochodem odchází z večírků v rozumnou hodinu, aby se stihla na druhý den pořádně vyspat. Ne jako já, která po dvou skleničkách začne svou představu o tom, co je “rozumná hodina”, posouvat daleko za půlnoc. Budoucí Bára vstává hned s prvním zazvoněním budíku, dělá si zdravé snídaně a nikdy se místo práce nepoflakuje na Facebooku.

Problém je v tom, že tuhle budoucí pondělní Báru jsem ještě nikdy nepotkala.

Když nastane pondělí, pořád jsem tady jenom já. Ta Bára, která šla včera moc pozdě spát, pochůzku do VZP odloží na středu a v práci se půl hodiny rozkoukává, než je vůbec schopna otevřít e-mail a začít něco dělat.

Myslím teď na ni, na tu budoucí současnou Báru. A říkám si, že bych jí mohla alespoň s něčím helfnout, aby toho v pondělí neměla tolik. Měla bych být na ni trochu hodnější. No dobrá, pomůžu jí. Udělám aspoň jednu z těch věcí, o kterých jsem si říkala, že už je nestihnu. A budoucí Báře sepíšu úkoly na pondělí.

7 comments

  1. Ten poslední odstavec tesat do kamene. Tak přemýšlím, že kdyby mě v pondělí někdo zastupoval, přesně takhle to automaticky udělám. Proč ne pro sebe? Asi bych se měla nad sebou zamyslet 🙂

  2. Píšete krásně a poznávám se v tom, je to radost číst. Díky za ten pocit sounáležitosti. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s