Ta zvláštní radost, když se vanilkové rohlíčky snědí ještě před Štědrým dnem

 

IMG_4804 (1).jpg

Když jsem dnes ráno nakoukla do krabic s cukrovím, zjistila jsem, že vanilkových rohlíčků už tam zbývá jen pár. Přesněji, sedm kusů. Trochu mě to překvapilo.

Každý rok mám pocit, že jich peču spoustu. Ale nebudu tvrdit, že nevím, kam se poděly. Vím to docela přesně: v uplynulých dvou týdnech každou chvíli některý člen rodiny (včetně mě) podnikal horolezecký výstup na kuchyňskou linku, aby se k těm krabicím, uloženým na nejvyšší polici, dostal. Taky bylo pár školních besídek a párkrát jsme měli cukroví k snídani. No a teď už tam vanilkové rohlíčky nezbyly skoro žádné.

Vlastně z toho mám radost.

Proč by se vlastně vánoční cukroví mělo začít jíst až o Vánocích? Z vlastní zkušenosti moc dobře vím, že po čtyřiadvacátém, nejvýš pětadvacátém prosinci už o něj nikdo nestojí. Vnucuju ho návštěvám, vozím ho s sebou na jiné návštěvy, a jsem ráda, když konečně zmizí. Zatímco před Vánoci má příchuť něčeho malinko zakázaného a tudíž chutná skvěle, jako sladký lup.

Takže jsem si ho přestala šetřit na později. Nechala jsem svou rodinu loupit, a loupila jsem s nimi.

 

6 comments

  1. Já zatím stále ještě na to vánoční čekám až do Vánoce 🙂 I když spoustu jsme toho snědly s dcerou už cestou vlakem domů od babičky, kde jsme pekly :-)) Tak když je hlad 🙂

  2. Já to tak mám s vosíma hnízdama! Už jsem musela dodělávat, aby z nich něco měli i ostatní.

    Na letním restaurant day jsme měli stánek s cukrovím, pro ty, kteří si stejně jako my myslí, že cukroví chutná nejvíc před vánocemi. Mělo to úspěch!:)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s