5 tipů, jak být víc spontánní (návod pro introverty)

718_easy_riding.jpg

Patřím k těm lidem, kteří, když ostatní na večírku začnou tančit na stole, postávají kousek od toho stolu a přihlížejí. Závidím těm na tom stole. Ale nepřidám se k nim. Vím, jak bych si na tom stole připadala: nesvá a ztuhlá bych se snažila předvádět, jak se výborně bavím. A to se mi nechce. Párkrát jsem to už vyzkoušela.

Po chvíli se ke mně obvykle připotácí nějaký opilejší chlapík a dá mi přátelskou radu: “Buď přece trochu spontánní!”

Jenže já vím bezpečně, že ve chvíli, kdy vylezu na stůl, se veškerá spontánní radost vytratí.

A taky už vím, že když netrsáte na stole, neznamená to, že jste nudný suchar. Okamžiky spontánnosti mi přinášejí spoustu radosti, i když je nikdo jiný nevidí.

Víc spontánnosti mi přináší například tohle.

  • Jezdit do práce na kole. A cestou domů jet pokaždé trochu jinou trasou, dělat odbočky do míst, kam bych se jinak nikdy nedostala a zastavit, kde mě napadne.
  • Chodit do knihkupectví. A odnést si odtamtud knihu, kterou jsem si vůbec neplánovala koupit (což by se mi v internetovém knihkupectví nejspíš nikdy nestalo).
  • Mluvit s lidmi, které moc neznám. 
  • Nestahovat filmy, ale jít do kina.
  • Říkat ano na nápady, návrhy a pozvání, které jsem vůbec neměla v plánu.

2 comments

  1. Presne tak, podľa mňa predvádzanie sa nemá so spontánnosťou nič spoločné. Tiež nie som ten typ, ktorý sa bude predvádzať. Myslím, že hlavne vyjsť zo stereotypu, baviť sa s neznámymi ľuďmi a prijímať nečakané pozvania sú tým najväčším prejavom spontánnosti a tiež možno osloviť niekoho len tak, hoci je to aj úplne cudzí človek.

  2. No vidis, a ja jsem z tech, kteri stoji na stole mezi prvnimi – kdyz tedy pouziju tebou zvolenou situaci. A vis co? Casto si preju, abych byla mezi temi, co stoji opodal se sklenickou v ruce a s klidnym usmevem si to vse uzivaji 🙂 jsem extremne spontanni clovek, nejdriv konam a az nasledne premyslim, a ver tomu nebo ne, ale chtela bych se nekdy ocitnout na te „druhe“ fronte 🙂 a i kdyz vim, ze jsem proste takova, nekdy si rikam, ze jsem v te a te situaci prece mohla jednat daleko promysleneji a umirmeneji … 🙂 ale kazdy chce, co nema, ty bys chtela tancit na stole, ja bych chtela stat opodal, nicmene dulezite je, ze si ten vecirek obe uzijeme 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s