Ženy se kritizují v průměru osmkrát denně

Sebekritika je oblíbená ženská disciplína, která usnadňuje sociální kontakty. V hovoru s kamarádkami se předháníme, kdo má doma větší nepořádek, kdo má zlobivější děti  a která z nás je po všech stránkách nejvíc nemožná a nedbalá.

Ale to je jen takové lehké škádlení oproti tomu, jak se dokážeme zkritizovat, když jsme jen samy se sebou. Podle výzkumu, který proběhl ve Velké Británii, se ženy v průměru shazují osmkrát denně, začínají s tím už před půl desátou dopoledne a úplně nejhůř se cítí ve zkušebních kabinkách při nákupu oblečení. Prý za to může zlý Facebook, Instagram, časopisy s vyretušovanými fotkami celebrit a tak dále, ale já nevím… nemůžeme si za to trochu samy?

Tady jsou nejčastější témata ženské sebekritiky podle výzkumu organizace Weight Watchers. A podle mě. Aneb jak se vidím, když sama sobě osmkrát denně nadávám…

hrozný vlasy

velký břicho

zase jsem necvičila

nejsem fotogenická

make-up

nejsem přitažlivá pro manžela

jako šmudla

hroznej bordel

20 comments

 1. 🙂 Dokonalé! 🙂 Není nad to se dokonale zkritizovat 🙂 Osobně si z bordelu nic nedělám, z malování, šmudel a kámošek na FB taky ne. Takže asi to cvičení by na mě platilo. U vlasů a břicha na to jdu fikaně – neříkám „mám“, ale „ty vlasy… to břicho… by potřebovaly ostříhat… zhubnout“. Já s tím ale přece nemám nic společného 🙂 Což má nevýhodu v tom, že kadeřnici a cvičení ještě nějakou dobu neuvidí. Protože „já přece nic, to ty vlasy!“ 🙂 Kritizování zdar! 🙂

 2. Som hore od 6.15, je 8.12 a už mám za sebou hrozné vlasy, znechutenie z „bordelu“ doma, pocit, že vedľa svojej kolegyne vyzerám ako šmudla. Veľmi ma to pobavilo, pekne to zapadlo :).

 3. Dobré téma a ty obrázky jsou super!
  – akorát ta témata kritiky mi připadají okrajová, taková adolescentní; pod tím jsou zásadnější typu „nikdy nebudu dost dobrá“ (sama pro sebe), „všechno jsem podělala“, „nic neumím“, „dělám toho málo – ostatní stíhají tolik věcí!“, „nežiju naplno“, atd.
  – Příklady kritiky v článku by mého vnitřního kritika tedy neuspokojily, je to drsňák.

  1. Zdravím, Veroniko. Od předvčerejška vím, že jste spolužačka mé starší dcery. Tak doufám, že komentáře nepíšete při vyučování :). B.

 4. Nejlepší post EVER… dlouho jsem se tak nepobavila. Mám to stejně. Jdu se si omluvit (zajímavá formulace) a pozvat se na oběd. Mám se ráda, mám se ráda, mám se ráda….

 5. To shazování sebe samotné není zrovna nejlepší nápad. Daří se mi na tom pracovat, tak to není tak zlé 🙂 .

 6. Hahaháá, dobrý 🙂
  Mé nejčastější povzdechy jsou – nešikovná (pořád mi něco padá, pořád se polévám pitím..) a neumím vařit ani špatně (tuhle geniální hlášku vypustil před lety z úst Miloslav Šimek na adresu Bubílkové, a občas mám pocit, že je u mne výstižná..)

 7. Moc pekne namalovane, slusi vam to i tak Barboro…. :-)) „bordelari“ jsou kreativni, perfektionismus je nuda. Alespon si to tak rikam, ale nekdy to take nepomaha. Kritik vzdycky nekde vyleze.

 8. Musím říct že u tohoto příspěvku jsem se fakt zasmál. Tak pravdivé! Po mnoha letech s ženami v kanceláři si občas připadám drobet „deformován“ a jako oběť jejich vnímání světa. Nicméně si stále snažím držet „chlapský“ odstup a nadhled – a nejlepší je přistupovat k ženám jako by jim bylo asi tak 16, akorát to ne každá snese 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s