Ženy se kritizují v průměru osmkrát denně

Sebekritika je oblíbená ženská disciplína, která usnadňuje sociální kontakty. V hovoru s kamarádkami se předháníme, kdo má doma větší nepořádek, kdo má zlobivější děti  a která z nás je po všech stránkách nejvíc nemožná a nedbalá.

Ale to je jen takové lehké škádlení oproti tomu, jak se dokážeme zkritizovat, když jsme jen samy se sebou. Podle výzkumu, který proběhl ve Velké Británii, se ženy v průměru shazují osmkrát denně, začínají s tím už před půl desátou dopoledne a úplně nejhůř se cítí ve zkušebních kabinkách při nákupu oblečení. Prý za to může zlý Facebook, Instagram, časopisy s vyretušovanými fotkami celebrit a tak dále, ale já nevím… nemůžeme si za to trochu samy?

Tady jsou nejčastější témata ženské sebekritiky podle výzkumu organizace Weight Watchers. A podle mě. Aneb jak se vidím, když sama sobě osmkrát denně nadávám…

hrozný vlasy

velký břicho

zase jsem necvičila

nejsem fotogenická

make-up

nejsem přitažlivá pro manžela

jako šmudla

hroznej bordel

Reklamy

20 comments

 1. 🙂 Dokonalé! 🙂 Není nad to se dokonale zkritizovat 🙂 Osobně si z bordelu nic nedělám, z malování, šmudel a kámošek na FB taky ne. Takže asi to cvičení by na mě platilo. U vlasů a břicha na to jdu fikaně – neříkám „mám“, ale „ty vlasy… to břicho… by potřebovaly ostříhat… zhubnout“. Já s tím ale přece nemám nic společného 🙂 Což má nevýhodu v tom, že kadeřnici a cvičení ještě nějakou dobu neuvidí. Protože „já přece nic, to ty vlasy!“ 🙂 Kritizování zdar! 🙂

 2. Som hore od 6.15, je 8.12 a už mám za sebou hrozné vlasy, znechutenie z „bordelu“ doma, pocit, že vedľa svojej kolegyne vyzerám ako šmudla. Veľmi ma to pobavilo, pekne to zapadlo :).

 3. Dobré téma a ty obrázky jsou super!
  – akorát ta témata kritiky mi připadají okrajová, taková adolescentní; pod tím jsou zásadnější typu „nikdy nebudu dost dobrá“ (sama pro sebe), „všechno jsem podělala“, „nic neumím“, „dělám toho málo – ostatní stíhají tolik věcí!“, „nežiju naplno“, atd.
  – Příklady kritiky v článku by mého vnitřního kritika tedy neuspokojily, je to drsňák.

  1. Zdravím, Veroniko. Od předvčerejška vím, že jste spolužačka mé starší dcery. Tak doufám, že komentáře nepíšete při vyučování :). B.

 4. Nejlepší post EVER… dlouho jsem se tak nepobavila. Mám to stejně. Jdu se si omluvit (zajímavá formulace) a pozvat se na oběd. Mám se ráda, mám se ráda, mám se ráda….

 5. Hahaháá, dobrý 🙂
  Mé nejčastější povzdechy jsou – nešikovná (pořád mi něco padá, pořád se polévám pitím..) a neumím vařit ani špatně (tuhle geniální hlášku vypustil před lety z úst Miloslav Šimek na adresu Bubílkové, a občas mám pocit, že je u mne výstižná..)

 6. Moc pekne namalovane, slusi vam to i tak Barboro…. :-)) „bordelari“ jsou kreativni, perfektionismus je nuda. Alespon si to tak rikam, ale nekdy to take nepomaha. Kritik vzdycky nekde vyleze.

 7. Musím říct že u tohoto příspěvku jsem se fakt zasmál. Tak pravdivé! Po mnoha letech s ženami v kanceláři si občas připadám drobet „deformován“ a jako oběť jejich vnímání světa. Nicméně si stále snažím držet „chlapský“ odstup a nadhled – a nejlepší je přistupovat k ženám jako by jim bylo asi tak 16, akorát to ne každá snese 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s