Co mi dělá radost: Rozlámané vanilkové rohlíčky

Snímek obrazovky 2015-12-13 v 15.40.12

Nemám na to žádný důkaz, ale jsem pevně přesvědčená o tom, že kalorická hodnota rozlámaných vanilkových rohlíčků se nezapočítává do celkového objemu ten den zkonzumované energie. Jinými slovy, netloustne se po nich. Rozlámané kousky rohlíčků nejsou opravdové cukroví a jejich ujídaní se nepočítá jako mlsání.

Vím to, protože zrovna dneska jsem jich snědla opravdu hodně. Začalo to kousíčky syrového těsta, které se oddrolily při tvarování rohlíčků. Pokračovalo to horkými kousky po vytažení plechu z trouby a rohlíčky, které se rozpadly při obalování v moučkovém cukru. A dokonce i po uložení do krabice se našlo ještě pár kousků, které nevyhovovaly estetickým požadavkům, takže se prostě musely hned sníst.

Na rozlámaných rohlíčcích je zkrátka skvělé, že s nimi nečekáte na Vánoce, sníte je okamžitě, jakmile se někde vyskytnou.

My doma děláme rozhlíčky z rozemletých vlašských ořechů (nechávám tam i větší kousky) a spousty másla, takže jsou nádherně křehké. A rozpadne se jich opravdu dost.

13 comments

  1. Proto tak ráda peču vánoční cukroví, přeci! Protože nejen že se jich spousta rozláme (a vanilkové rohlíčky nejsou jediné), ale hlavně je samozřejmě nutné vše ochutnat, zda se to povedlo :-))))

  2. To ja zase musela snist rozlamane a nevyklopene pracny, drobecky dojedl lzickou vecer manzel a tak mu chutnaly, ze jsem podarene pracny musela dobre schovat, aby zbylo take neco na vanoce.
    Moc hezky napsane. Krasny tyden vsem….
    Dada

  3. Já měla v hlavě úplně stejnou myšlenku když jsem pekla v sobotu linecké. Dělám ho dost tenké (tlusté mi nechutná) a tak se spousta kousků rozpadne (zvlášť těch s dírou uprostřed). Mlsám ho už třetí den a většinou to hned poznám na nafouklém břichu a teď, NIC. VÁNOČNÍ ZÁZRAK!

  4. Aneb na všem nepovedeném najdi něco dobrého. V tomto případě i chutného. Sama za sebe musím přiznat, že rozlálmané rohlíčky už jsou fuč a užírám rohlíčky nerozlámané 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s