Šťastný blog slaví páté narozeniny!

april-29th-by-andrea-ioana-d3f43hl

Dnes je to právě pět let, co jsem napsala úplně první příspěvek Šťastného blogu.

Jmenoval se Jak být šťastnější už dnes? 

Ta otázka mě od té doby nepřestala zajímat. A nepřestala jsem cítit rozechvění pokaždé, když dopíšu příspěvek a kliknu na tlačítko „publikovat“.

Od té doby jsem se toho ovšem docela dost naučila a dozvěděla díky testování nejrůznějších „šťastných“ strategií a pročítání vědeckých i pseudovědeckých výzkumů:

že jsem šťastnější díky svým dětem, i když mám několikrát denně pocit přesně opačný

že šťastnější můžeme být i díky činnostem, při kterých se potíme, mrzneme, bolí nás celé tělo, koušou nás komáři a v jednom kuse nadáváme

že vánoční cukroví se klidně může sníst ještě před Vánoci

že Dánové jsou nejšťastnější národ mimo jiné proto, že pořád zapalují svíčky

že vybrat si marmeládu v obchodě nás někdy stojí víc energie než rozhodnout se, co budeme dělat po zbytek života

že když na sobě máte hrozně trapné tričko, většinou si toho nikdo nevšimne, ačkoliv se vám zdá, že na vás všichni civí

že nepíšící propiska může být horší než vězení, poprava nebo ochrnutí

že nejjistější způsob, jak něco nestihnout, je mít na to spoustu času

že nemá cenu snažit se o to, aby mi začala chutnat čokoláda s mentolovou náplní, i když všichni ostatní si myslí, že je skvělá

že stlaní postele mi může změnit život

že štěstí může být i nakukování do cizích oken nebo koukání do blba

 

14 comments

 1. Milá Báro. Dnes jsem si znovu přečetla na uklidnění článek Šťastná díky dětem, nebo jim navzdory?Mladší syn dnes ztratil klíče i s čipem ve škole a když pak jel domů, pro jistotu nechal v autobuse celý tělocvik s novými sálovkami.Z JČ 4,3. Někdy je to vážně dřina.

 2. Prima blog, dela jiste spoustu ctenaru alespon na chvilku stastnejsi. Ja nejsem vyjimkou. Diky za hezke cteni a hodne elanu do dalsiho psani. 🙂

 3. Moc gratuluji! Šťastný blog je mi velkou inspirací. To, že jsi toho tolik stihla za pět let, mi je dobrou motivací taky se se svým blogem snažit a být s ním šťastná! Krásné dny
  Aneta z psychoterapeuticky.blogspot.com

 4. Gratuluji k výročí. Blog čtu moc ráda a Tvé knížky taky. Jednu jsem dala jako dárek a veliká spokojenost. Tak směle do dalších let.

 5. Vida, s mužem jsme se poprvé viděli ten den!
  Gratuluji 🙂 Báro, Váš blog je jedinečný, úžasný, mám jej moc ráda. Přeju Vám moc štěstí, ve všem!

 6. Báro moc gratuluji a hodně další ispirace vinšuji…pro mě je štěstí úsměv cizího člověka na ulici,když mi můj synek řekne,že jsem nejkrásnější maminka na světě,to,že když potřebuju drobné na košík,tak se „najednou“ objeví jeden koš se zapomenutou pětikorunou,kterou po použití nechávám a posílám dál..štěstí jsou ty maličkosti,které někteří nechtějí vidět,protože štěstí je prostě vědomé rozhodnutí,tak jako u Vás,Váš štastný blog alias život:-)krásný den..
  Bi

 7. Milá Báro,
  mohla bych se přidat ke gratulantům, ale nejprve bych chtěla poděkovat za vaši knihu Jak jsem sebrala odvahu. Když se objevila na jednom internetovém magazínu pro ženy jako prima tip, řekla jsem si, že to je bezva dárek pro moji sestru k Vánocům a spolu s další hromadou knih jsem ji objednala přes internet. Jsem totiž vášnivá čtenářka! Když přišel balíček, naplnilo mé očekávání a vzrušení již samotné rozbalování balíku a vůně papíru. Hned jsem dala stranou knihy k Vánocům pro své blízké. Nikdy knihy jako dárky nečtu – je to pro mne jako sníst bonbony z bonboniéry, kterou chci darovat. Chci jim ponechat tu jedinečnost nedotknutelného papíru. Jen tak jsem vaši knihu vzala do ruky a otevřela a „ochutnala“ pár písmen, slov, vět a, krucipísek!, přečetla ji na dva zátahy! Ano, stydím se snězenou bonboniéru, ale zároveň musím říci, že byla luxusní! Děkuji!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s