Nejšťastnější den roku? Spíš s tím moc nepočítám

jansson1

Podle výpočtů britského matematika Cliffa Arnalla je dnes nejšťastnější den roku 2015. Ten podle něj každý rok připadá na třetí pátek v červnu, a to podle následující rovnice:

O + (N x S) + Cpm/T + He.

“O” jsou outdoorové aktivity, “N” je propojení s přírodou, “S” jako setkávání s přáteli, “Cpm” jako vzpomínky na prázdniny v dětství, “T” označuje teplotu a “he” znamená těšení na léto.

Ehm… Je to samozřejmě pitomost. Cliff Arnall totiž zmíněný vzorec vymyslel na zakázku v rámci marketingové kamapaně jistého výrobce zmrzliny. A když se podívám z okna, ani to nevypadá, že zrovna dnes je třetí pátek v červnu.

Vlastně je mi jedno, jestli právě dnes bude nejšťastnější den roku. Spíš s tím moc nepočítám. Nemusí to být právě dnes. Protože “outdoorové aktivity”, “setkávání s přáteli” a “těšení na léto” můžu ve šťastné rovnici propojit i kterýkoli jiný den.

5 comments

  1. U mě to zatím funguje :-))) Jeden z těch šťastnějších dnů… dokonce mi dopoledne otevřela prodavačka v tanečních potřebách, ačkoliv oficiálně otevírala až v 13.00 :-))) Tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :-)))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s