Proč se mi líbí staré pastelky

IMG_2911IMG_2917

Mám ráda nové pastelky, protože v nich obvykle žádná nechybí a jejich odstíny jsou seřazené podle barev duhy. Ale mám ráda i ty staré, které byly ořezávané už tolikrát, až se z nich staly krátké tužtičky.

Moje dcery dostaly tento týden od naší sousedky tuhle starou krabici pastelek. Líbí se mi právě ty nejkratší: představuju si, kolikrát je někdo bral do ruky, aby s nimi kreslil, vybarvoval, podtrhával… A potom si je znovu a znovu ořezával, aby mohl kreslit znovu.

Tyhle pastelky mají za sebou celé štosy obrázků, které už nejspíš neexistují. Kilometry čar. Hektary vybarvených omalovánek. Jejich osudy byly rozhodně barvité.

11 comments

  1. Já taky miluju pastelky. Naše děti mají velikou starou dózu od karlovarských oplatek, plnou pastelek po mně a dokonce i po babičce. Když si jdou malovat, baví mě ten zvuk, jak se přehrabují a hledají tu „svou“ oblíbenou žlutou nebo červenou (tu malinkou)… 🙂

  2. Mám úplně ten stejný pocit. Vždy, když na ně při úklidu narazím, zavzpomínám. Jen z pohledu na obrázek, který jste přiložila tak cítím, jak která vždycky voněla, byla okousaná, zlomená nebo perfektně ořezaná. Ach 🙂

  3. Ohledně té kuchyňské linky, s tím mám taky trochu trauma…. Jak často ne je nezbytné čistit kuchyňskou linku…? Měla jsem období, když jsem bydlela v bytě s naleštěnou bílou kuchyňskou linkou, takže jsem trávila spoustu času leštěním kuchyňské linky ..no neukázalo se to jako moc produktivní činnost… potom mám taky trauma z dětství, když se na kuchyňské lince objeví trocha vody a někdo prohlásí, co je to tady za potopu…? To je podle mě pro dotyčného čas vyhledat psychologa…

  4. Jinak pastelky jsou fajn, ale já jsem přešla do vyššího levelu… mám sadu mám sadu 12-barevných gelových propisek, to je teprve jízda ..

  5. pastelky – opravdu bbrána do fantazie a dětských vzpomínek… v rámci duševní obrody zakoupila jsem si omalovánky pro dospělé i děti a zavírám se čajem s citronem a medem a pastelkami do svého světa, vypínám a jediné, co mě na celém světě v tu chvíli dokáže naštvat, je to, že se zelená zlomí … :o)

  6. Máme doma kufřík se starými pastelkami, nastřádali se tam možná i po několika generacích. A jsou úžasné. Když potřebuji nějakou konkrétní barvu, zajdu do kufříku a ona tam vždycky je.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s