9 způsobů, jak si dobrovolně dělám ze života malé každodenní peklo

neni-lepsi-na-tom-svete-jako-certum-v-pekle-moje-abeceda

I když bych vůbec nemusela, občas dělám věci, o kterých předem vím, že nemůžou dopadnout dobře. Jako například…

 • Hledám si na googlu divné zdravotní příznaky. I malinký pupínek nebo divný hrbolek vzadu v puse se může proměnit v počáteční stádium smrtelné nebo zohyzďující choroby, když mu věnujete dost pozornosti a strávíte trochu času u internetu. Nejvíc výživné jsou samozřejmě obrázky a diskuse pacientů, kteří tu nemoc doopravdy mají.
 • Dělám si testy v časopisech. Jako například: Hodíte se k sobě? Miluje vás opravdu? Aha, a co když mi vyjde, že nehodíme a nemiluje?
 • Hodím telefon na dno kabelky, místo abych ho dala do té malé kapsičky na telefon. A až příště zazvoní, zase budu muset před zraky pobavených kolegů nebo spolucestujících v tramvaji vyházet polovinu věcí, a než ho konečně najdu, zvonit přestane.
 • Ptám se, jestli v tom nevypadám tlustě. Na tuhle otázku prostě neexistuje správná odpověď. Ať ten druhý řekne sebepřesvědčivěji „ne!“, vždycky je tady možnost, že to říká jen proto, aby vám udělal radost.
 • Sleduju na facebooku své bývalé. A k čemu je dobré, když se dozvím, že se má skvěle má dvě moooc roztomilé děti? Anebo naopak, že je to stejný idiot jako tenkrát? Ani jedno mě moc nepotěší.
 • Představuju si nejhorší možné scénáře čehokoli.
 • Po půlnoci se dívám na úplně nemožný film v televizi, místo abych šla spát. Protože jsem tak unavená, že se nedokážu přimět vstát a jít si vyčistit zuby. Anebo…
 • Usnu u televize na gauči. I když vím, že až se probudím, budu mít přeleželý krk a ztuhlé končetiny, takže se budu pohybovat jako titulní hrdinka filmu Noc oživlých mrtvol.
 • Porovnávám se s jinými lidmi. Ačkoli moc dobře vím, že ze života kohokoli jiného znám vlastně jenom docela malý kousek a že takové srovnávání nikdy nemůže dopadnout dobře.

9 comments

 1. přesněěě, všechno, ale všecičko to taky občas dělám 🙂 hlavně ty příznaky nemocí mají devastující účinek. Už o tom vlastně psal Jerome K. Jerome ve Třech mužích ve člunu 🙂

 2. Jste šťastná to žena… Vy máte těch způsobů jen 9??? :-))))) Já jsem kdysi sedla a sepsala článek, který bych si snad měla zarámovat a pověsit do každého pokoje, abych ho měla pořád na očích… protože ten způsob je jen jeden, ale má miliony podob… a i když ji hledáte, sviňu jednu, nenajdete ji, protože má asi ten potterovský plášť neviditelnosti, či co… dokud o ni nezakopnete a pořádně se nepraštíte do hlavy .-) Čerstvá zkušenost. Tady je: http://zitjak.wordpress.com/2014/05/30/zit-pod-nadvladou-zraneneho-ega-znamena-zit-v-neustalem-strachu/

 3. Se mi ulevilo, tyhle věci už nedělám, dokázala jsem to utnout! 😄 nejhůř se mi vzdávalo toho srovnávání (a následného závidění, to bylo daleko horší). Zase mám ale prokrastinační problém 😄😄😄

 4. Sem ráda že nejsem sama! Ale tohle dělám až v těch koncích naprosté nudy. Mimochodem jsem vážně ráda že jsem na tvůj blog narazila, je super:) Jo, na tu prokrastinaci:D Skvělá knížka „konec prokrastinace“ od Petra Ludwiga:) (Další příležitost kde můžete prokrastinaci využít!:D) Ne, vážně, mně pomohla:) Je to rozdíl, oproti ostatním knihám tohoto tématu, které jsem měla v ruce:)

 5. Jakožto muž nemusím řešit problém s telefonem v kabelce, naštěstí =D Každopádně velká část bodů sedí… Škoda, že si takto zbytečně kazíme náladu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s