7 příšerných (a přece zajímavých) žen, které vás okamžitě zbaví pocitu, že nejste dost dobrá

Některé ženy mě znervózňují tím, že jsou tak dokonalé. Třeba moje kamarádka Kamilka, jejíž děti se prý nikdy nekoukají na televizi a místo toho dobrovolně cvičí na housle. Anebo má bývalá spolužačka Tereza, která se svým mužem vybudovala úspěšné nakladatelství, má šest dětí (aspoň když jsme se naposledy viděly, jich bylo šest), žije velmi kulturním životem a nikdy nevypadá, že by si potřebovala jít na měsíc odpočinout do Bohnic.

Na druhou stranu je mnoho žen, skutečných i fiktivních, které mě okamžitě dokážou zbavit pocitu, že nejsem dost dobrá. Stačí si připomenout jejich životní příběh a vím, že to se mnou není tak hrozné, jak se mi někdy zdá. Mám je za to ráda a děkuji jim. Patří k nim například:

1. Nigella Lawson.

NigellaLawson_fct762x469x4x102_t460

Ta úžasná autorka kuchařek, televizní hvězda, manželka milionáře a sexbomba nedávno přiznala, že šňupala koks, aby zvládala pořád být tak skvělá a oslňující. Nedivím se jí a úplně ji chápu. Taky bych si někdy šňupla.

 

2. Honza Krejcarová.

2679

Dcera Mileny Jesenské a souputnice Egona Bondyho ještě před rokem 1948 stihla rozfofrovat majetek, zděděný po dědečkovi. Nemyla se a smrděla, přesto byla považována za femme fatale. Jejích pět dětí většinou skončilo v dětských domovech, což pro ně pravděpodobně bylo snesitelnější než život s matkou, která bohémství dovedla na ostří nože.

 

 

3. Bridget Jones.

bridgerOplácaná třicítka, která nic nedělá „správně,“ a přesto se do ní zamiluje pan Darcy.

 

 

 

 

4. Zelda Fitzgeraldová.

ZELDA

Hysterka, která nic pořádného neuměla a aby na sebe strhla pozornost, byla ochotná třeba skočit ze schodů. Přesto jí Francis Scott složil k nohám několik geniálních románů.

 

 

 

 

5. Moje babička.

Přestože neuměla moc vařit a vytvářela strašlivé dezerty z kupovaných oplatek a kompotu, dokonalou propagací svých gastronomických chefs-d’oeuvre dosáhla toho, že byla oslavována jako skvělá kuchařka. Komplimenty uměla přijímat dokonale.

6. Mrs. Robinson.

mrs. robinsonVe filmu Absolvent svedla Dustina Hoffmanna a dle mého názoru trochu nespravedlivě si za to vysloužila pověst jedné z nejhorších mrch v dějinách kinematografie.

 

 

 

7. Stepfordské paničky.

stepford-wives-1

 

Potvrdily mi to, co jsem si vždycky v skrytu duše myslela. Totiž že dokonalá, vždy usměvavá hospodyňka s naklizenou domácností, vzornými dětmi a spokojeným manželem musí být robot.

12 comments

  1. Myslím si, že všechny matky vypadají v očích té druhé jako vzorná a dokonalá matka, manželka a milenka a tak dál, ale ve skutečnosti má každá ten samý problém. No a taky ve skutečnosti je každá dokonalá, zvládá si svoje, cizí děti by nezvládla ani omylem. 😀

  2. Parádní článek, děkuji 🙂
    Zrovna nedávno přišla nečekaně kamarádka – maminka – a já se propadala hanbou, za ten chlív u nás doma. S 10ti měsíčním miminem, velkým psem, manželem od rána do večera v práci….zkrátka ten dokonalý úklid nebyl priorita. A není pořád 🙂 Nejsem Stepfordská panička a jsem šťastná…. 🙂
    Krásný den…Kat….

  3. Co mi vždycky pomůže se cítit líp jako matka, když potkáte na ulici, v obchodě v tramvaji, v restauraci řvoucí a svíjející se dítě… To se mi vždycky tak uleví, že teď je zrovna na řadě někdo jinej!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s