Co mi dnes dělá radost: Když na mě zbyde horká voda v rychlovarné konvici.

131016 cup of tea book
Každé ráno nebo dopoledne si v kuchyňce v práci vařím čaj. Jsem víceméně smířená s tím, že budu minutu nebo dvě netrpělivě hypnotizovat rychlovarnou konvici, dokud voda nezačne bublat.

Ale někdy přijdu do kuchyňky vzápětí poté, co si vařil čaj nebo kafe někdo jiný. A v konvici zbyla horké vody ještě spousta, takže svůj čaj mám hned. Pokaždé z toho mám úplně iracionální radost, jako bych od svého předchůdce dostala dárek.

Možná, že nejvíc mě na tom baví ta nepředvídatelnost. Nemůžu s tím počítat nebo se na to těšit. Vždycky je to překvapení. Někdy to vyjde třeba tři dny po sobě, jindy celý týden ani jednou.

Vlastně to vůbec nic neznamená, ale mít svůj půllitr vařící vody hned a bez čekání je jedna z těch věcí, díky kterým jsem po ránu šťastnější.

10 comments

 1. Nádherný postřeh…. 🙂 !!! Já to měla taky tak…:)
  Teď jsem s miminkem na mateřské….a tady je stav konvice dost předvídatelný 🙂
  Děkuji za milé pohlazení….
  Krásný den…Kat….

 2. Když si ráno vařím v kanclu vodu na čaj, tak přesně z tohohle důvodu dávám do konvice víc vody než sám potřebuju… i když je to asi neefektivní 🙂

 3. Ahoj,
  hezké, je zajímavé, jak moc jsme si všichni podobní …. no ne. ?!

  Já asi milionkrát špačkovala, když jsem našla „horkou konvici, ale bez vody“ 🙂 Abych měla dobrý pocit, a ne jen ten „ach,,, už zase neni horká voda“ tak jsem v případě, že jsem ráno v kanceláři první, začala dávat vařit plnou konvici vody …. pocit radosti z dobré skutku je nezaměnitelný a to, že to někdo ocení, … no možná to neřekl nahlas, ale měl stejné myšlenky jako my všichni …. a to je hezké …. 🙂

  Hezký den
  René

  1. Díky za příspěvek, konečně chápu, proč někteří kolegové vaří plnou konvici, i když potřebují jen šálek. Jiní spolupracovníci tu zbylou horkou vodu vylijí, pokud nepřijdou v okamžiku, kdy jejich „štědrý“ kolega zrovna zalévá svoje kafe. 2x převařená voda je podle nich špatná a plná usazenin.
   Po mně zbude maximálně lžíce, za ty roky už mám velikost svého hrnku v oku.

   Radost v kuchyňce mi udělá, pokud přijdu v době oběda a mikrovlnka je volná bez čekání 🙂

 4. To je hrozně milý postřeh,takový ten duši hladící…Musím se ale přiznat že konkrétně u konvice s čajem to mám třeba já přesně naopak.Když zjistím,že je tam horká voda,nabourá mi to celý můj rituál kdy si během čekání než se voda uvaří vždycky chystám hrnek s čajem a krájím citrón. A takhle mám pocit že jsem přišla o čas:) Ale jiné nečekané maličkosti miluju..

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s