Může být čekání ve frontě způsob, jak být šťastnější? Výjimečně ano.

Snímek obrazovky 2014-06-04 v 5.40.31

V pondělí jsem stála ve frontě na výstup na Empire State Building. Byla to jedna z nejdelších front, co jsem v životě zažila.

empire_state_buildingZačínala čekáním na bezpečnostní prohlídku, připomínající kontroly na letišti. Pokračovala docela krátkou frontou na vstupenky, po které následovala úplně šílená, hadovitě se kroutící fronta na výtah, který nás měl vyvézt do 80. poschodí mrakodrapu. A potom, když už si člověk myslel, že je u cíle, pokračovala další šílenou frontou na druhý výtah, který jede do 86. poschodí, po níž přišla úplně nejhorší fronta na samotný ochoz s vyhlídkou na New York.

Když jsme se tam dostali, byla už tma a vypadalo to tam asi takhle…

sleeplessinseattle

…ano, přesně jako v té scéně ve filmu Samotář v Seattlu, až na to, že tam bylo přibližně o osm set lidí víc.

Čekání ve frontě obvykle považuji za jeden z nejhorších okamžiků všedního dne. Fronty mě naplňují tichým bezmocným vztekem. Obzvlášť, když v nich čekám na něco, co musím: u okénka na poště, u pokladen v Albertu, na dámských záchodech u benzínové pumpy.

Ale tahle fronta byla jiná, ačkoliv trvala asi hodinu a překazila náš záměr vidět New York při západu slunce.Tahle fronta mi dala příležitost se víc těšit. Musela jsem si počkat a výstup na Empire State Building byl o to výjimečnější. Asi jako když čekáte na jídlo v restauraci a dostanete na něj o to větší chuť. Čekáním ve frontě se prostě celý zážitek prodloužil a zvýraznil.

New York v nočním osvětlení vypadal taky úchvatně. Jen kdyby pak nebyla ta šílená fronta na cestu dolů.

7 comments

  1. Hmmm… tak v tomto případě musím říct, že by mě na Empire State Building nikdo nedostal :-)) Já velmi, velmi nerada čekám… obzvlášť na to, nač čekat nemusím (a tedy si nemusím hledat způsoby, jak si to čekání obzvláštnit a zpříjemnit). Hodinu čekat na výhled, ufff :-)))))

  2. Pokud je na světě země, kde lidem nevadí fronty, jsou to Spojené státy. Je překvapivé zjistit, že i tady, v zemi dostatku, se stojí, a to nejen na Empire State Building. A ještě překvapivější, že mnohde se stojí zcela dobrovolně, bez předbíhání a ve chvílích, kdy je to naprosto zbytečné. Myslím, že americké fronty leckde vznikají právě pro pocit těšení se. Ke kvalitní službě, na kterou se těšíte, fronta prostě patří. To je ten důvod, proč se tvoří i před restauracemi, přestože o padesát metrů je dalších dvacet, kam se člověk může jít najíst. Už si nepamatuju jméno autora, kdosi však napsal, že americká fronta je jako milostná předehra k sexu. Existuje proto, aby člověka příjemně naladila a dala mu šanci sžít se s ostatními. U památek plných turistů to možná není zjevné, zkuste si ale stoupnout v sobotu dopoledne do fronty na myčku aut. Odjedete nejen s čistým vozem, ale i kupou příběhů a pár vizitkami v kapse …

    1. No nevadi fronty asi jak na co. Na takove ty samozrejme veci jako zaplatit u pokladny v supermarketu, u doktora nebo na zachodech se neceka temer nikdy nebo jen velmi kratce, protoze to je znamka dobreho zakaznickeho servisu….kdybych nekde cekala dlouho, tak uz tam neprijdu (a auto si radsi umyju sama). Ale na pamatky, atrakce a podobne veci si clovek pocka rad, protoze se na to tesi a neco prijemneho za to dostane.

  3. Také jsem si frontu na Empire užila. Tam jsem dokonce zjistila, že ta paní v uniformě je vlastně svou profesí organizátorka fronty. Díky ní a toho, že jsem čilá evropanka jsem z 80. do 86. patra šla po zadním schodišti a mohla tak nahlédnout i do zákulisí mrknout šachtou hlubokou 80 pater. V NY je to samá fronta a osobní prohlídky, ale nikdo tam nebyl naštvaný, naopak jsem se v každé skvěle pobavila s ostatními spolufrontovníky :)) Programově od té doby tak přistupuji i k těm frontám českým, úsměv nic nestojí.

  4. Na cekani nemusime jet az do New Yorku! Ja si pamatuji, jak jsme se spoluzaky cekali pres 3 hodiny na minutovou prohlidku ceskych korunovacnich klenot v Praze… Takova hodinka na Empire State Building je podle toho jen chvilicka! Zajimalo by me, jestli je tam nekdy mene lidi, protoze bych se tam chtela take podivat a cekat treba jen 30 minut 🙂

  5. Fronty nemam rad osobně si myslím že mi zbytečně kradou čas který bych mohl smysluplněji využít. Dnešní doba je uspěchaná a času není nikdy dost proč s ním tedy plýtvat? To ovšem ve spojitosti s frontou které se dá vyhnout. Například v obchodech nebo restauracích pokud se bavíme o různé atrakce či zajímavé místa rad si počkám odměnou je poté nezapomenutelný zážitek.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s