V čem nás mohou inspirovat arogantní idioti?

„Buďte arogantní idiot. Samozřejmě, že doopravdy se jím nikdy nestanete, to byste nedokázala. Ale prosím, buďte aspoň trošičku jako arogantní idiot. Znáte ty chlápky v kanceláři, kteří od boku střílejí svoje názory na cokoli a dokážou všechny hned získat pro svoje (často nedomyšlené) nápady? Buďte víc jako oni. Jen trošičku. Můžete si dovolit malý posun tímhle směrem.“

Tuhle radu jsem našla na stránce koučky Tary Mohr 10 Rules for Brilliant Women. A potěšila mě, protože sama si při setkání s arogantním idiotem (omlouvám se za ten výhradně mužský rod, ale připadá mi, že v této kategorii se opravdu vyskytuje víc mužů) často připadám jako poslušný pitomec. Ať už k tomu dojde v práci, u benzínové pumpy nebo při nákupu něčeho do počítače. Nakonec udělám, co chce, a ještě několik hodin se tím užírám, zatímco arogantní idiot si na to už ani nevzpomene.

A přitom je tolik věcí, které bych se od arogantních idiotů mohla naučit. Fakt!

  • Arogantní idiot si vždycky myslí, že má pravdu, i když to vůbec není jisté. Zatímco já se nechám rozhodit sebemenší pochybností.
  • Jak to zmínila Tara Mohr, arogantní idiot dovede svoje nápady prodat, a to hned ve chvíli, kdy ho napadnou. Kdežto já si napřed musím vygooglovat, jestli už to náhodou nenapadlo někoho jiného, a napsat si osnovu.
  • Arogantní idiot si vždycky řekne o to, co chce.
  • Arogantní idiot zná cenu svého času a když řekne, že něco „v pohodě“ stihne, neznamená to, že to bude dodělávat doma do dvou v noci, aby to bylo ráno hotové. Umí si uhlídat svoje pohodlí.
  • Arogantní idiot nemá problém s tím, že vypadá jako arogantní idiot. Nepotřebuje být „ten hodný“ a nebojí se, že bude neoblíbený. Kouzlo arogantního idiotství tkví v tom, že mu to vždycky nakonec projde.

 

 

7 comments

  1. Pokud arogantní idiot je přezdívka pro někoho, kdo má sebe-vědomí, zná svou cenu a nebojí se být sám sebou (opravdu sebou, ne jak mě chtějí vidět ostatní) a podělit se o to mé JÁ, tak to je můj cíl.

  2. No jo, to je pravda… já to četla jako článek o arogantních idiotech (což rozhodně nejsou sebevědomí lidé, kteří znají svou cenu a nebojí se být sami sebou, ale spíš nafoukanci, co si myslí, že snědli chytrou kaši a že pravdu mají jen oni sami…) a ony přitom všechny ty body se fakt vztahují k sebevědomím lidem, kteří… atd 🙂
    Nemyslím, že se to nedá naučit. To je právě to, co člověk lehko ztratí a těžko nabude, ale nabýt se to dá…. 🙂

  3. Odvážné téma. Možná většího rozsahu než je tu nastíněné. Mám zkušenost, že strategie „arogantního idiota“ je úspěšná v krátkodobých vztazích. Pokud ale za tím není ještě velká dávka intuice a pohotovosti a že fakt něco umí nebo zná, tak je okolí časem přestane brát. Radši zůstanu u googlení 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s