První překvapení roku 2014: radost z rozbité pračky

laundry-day-mNa Silvestra jsem tady psala o tom, že mým letošním novoročním předsevzetím je být otevřená překvapením a nečekaným odbočkám na cestě. A je to pro mě předsevzetí docela obtížné, protože jsem rozený plánovač, ráda se těším dlouho dopředu, seznamy úkolů mě uklidňují a neplánované zákruty mě celkem děsí.

Nečekala jsem ovšem, že první překvapení přijde tak brzy. Minulé pondělí se nám rozbila pračka. Právě den poté, kdy jsme se s dětmi vrátili z blátivých vánočních prázdnin a koš na prádlo byl plný oteplovaček prosáklých zaschlým bahnem. Když jsem ji zapnula, začala vydávat podobné chraptivé zvuky jako ta posedlá holčička ve filmu Vymítač ďábla.

Můj muž řekl, že pračky spravovat neumí, a exorcista opravář po telefonu řekl, že možná v pátek.

Mé následující večery proto vypadaly následovně. V devět jsem dala spát děti, okolo půl desáté jsem část špinavého prádla nacpala do tašky a vyrazila jsem z domu. Sešla jsem dolů na Seifertovu ulici a zastavila se ve vietnamské večerce, kde jsem koupila láhev vína. Ještě o pár vchodů níž jsem zazvonila u kamarádky Pavly. Celkem rychle jsme si prakticky ověřily, že vypít ve dvou láhev vína trvá přibližně stejně dlouho jako jeden cyklus praní v pračce.

(Nevím, jestli už jsem o tom někdy psala, ale přátelé, kteří bydlí do jednoho kilometru od našeho bydliště, mají na naše štěstí výrazný pozitivní vliv. Zjistila to jedna vědecká studie a já to potvrzuji z vlastní zkušenosti.)

Už jsem si na ten pozdně večerní rituál – špinavé prádlo, vietnamská večerka, pračka, víno, s taškou mokrého prádla domů – začínala zvykat. A nejspíš bych takhle dokázala fungovat i dlouhodobě.

Můj muž ovšem pochopil, že pro samé praní mi nezbývá čas ani energie na žádné jiné domácí činnosti. A ve čtvrtek pračku spravil. Celý exorcismus spočíval v tom, že vyndal z jejího odpadu figurku z lega, která způsobovala ty pekelné zvuky.

Pavla ovšem říká, že jejich pračka má namále. Rozbije se prý už brzy.

10 comments

 1. Výborný! Zrovna jsem v prosinci (kdy se rozbila pračka mně, ale byla to mnohem zásadnější oprava) říkala svýmu muži, že bydlíme na špatným místě, když nemůžu popadnout tašku a jít si k někomu vyprat. Na našich minulých adresách jsem vždy někoho měla. Ale zdá se mu to jako malý důvod k dalšímu stěhování 🙂

 2. To je dobrý :-)) Co takhle ušetřit na pračkách, složit se na ni ve dvou a řešit praní s lahví vína. Jen abych pak nezačala prát moc často 🙂
  S taškou plnou prádla mám své zkušenosti taky… z dob studijní stáže v Egyptě. Tam jsme chodívali prát z našeho bytu na českou ambasádu. Nacpali jsme tašky špinavým prádlem a šli jsme. Jednou jsme to vzali přes ambasádu izraelskou, protože jsme si šli pro víza do Izraele, a protože to bylo při cestě, zaskočili jsme nejdřív tam. No, nenapadlo nás předtím, že než Vás pustí na ambasádu, budou kontrolovat všechny tašky. I ty s tím špinavým prádlem :-))))

 3. Nejvíc se mi teda líbí ten závěr, jak manžel spravil… Věřím, že s kamarádkou jste si pořádně užily jedna druhé. A co na to říkal Pavlin manžel?

 4. To znám. Kdysi nám přestala pračka ždímat. Opravář našel závadu rychle, nebylo stisknuté tlačítko ždímání. A že prý, když už je tu, tak ji prohlídne. Proč ne, v záruce byla práce zdarma, tak jsem jej pozoroval, jak se snaží. Když práci dokončil, chtěl předvést své umění. Jenže pračka neždímala! I on zapomněl stisknout to kouzelné tlačítko! 😀

 5. Tak přesně stejnou opravu pračky jsme měli před Vánoci. Chroptila a mě brali mdloby, jak jako budu prát, ale naštěstí můj muž opravuje vše hed tak ten magnetek z odpadu vyndal. Uf. Ale ty návštěvy s vínem a praním nevypadjí špatně. 🙂

 6. Tak toto znám, taky se mi to stalo. Narvané tašky špíny jsem jel MHD ke kamarádovi vyprat prádlo. Chachá, je tu rozdíl, klopili jsme do sebe rum 🙂

 7. V dnešní době to je jednoduché, pračky jsou stále čím dál tím více kvalitnější a cenově dostupné, takže když se pračka rozbije a oprava je nákladná, je lepší koupit novou pračku kde zase budete mít 2 roky záruku.

  1. Kupovat pračku každé 2 roky? To se v ní radši chvíli povrtám. A nebo rovnou připlatit nějakou dobrou značku, u které se poruchy příliš nevyskytují:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s