Co mi na Silvestra dělá radost: zabloudit při běhání a skončit úplně někde jinde, než jsem myslela

Při běhání mám sklon držet se cest, které už znám. Mám svoje vyšlapané okruhy, nad kterými nemusím přemýšlet. Rovné asfaltky a cestičky v parku.

Myslela jsem si, že moje dnešní cesta na běhání bude vypadat takhle:

 IMG_0395

A taky tak ze začátku vypadala. Nekomplikovaný způsob, jak si splnit svou dnešní porci běhání.

Potom ale – nevím vlastně proč (možná v tom sehrálo svou roli, že jsem ještě úplně nevystřízlivěla ze včerejšího nácviku na silvestrovský večírek) – odbočila na neznámou polní cestu. Zavedla mě do lesa a do mlází, a tam skončila.

 IMG_0400

Díky tomu jsem mohla:

 • brodit se čerstvě zasněženou uschlou trávou
 • popíchat se o malé smrčky
 • probořit se do louže pokryté tenkou vrstvičkou sněhu
 • klopýtat přes oranici
 • lapat do pusy vířící sněhové vločky
 • chvíli opravdu nevědět, kde jsem (ale jenom chvíli)
 • a nakonec se vrátit do ztichlé a vylidněné vesnice z úplně opačného konce než obvykle a přelézt plot cizí zahrady, abych si mohla vyfotit tuhle jabloň.

IMG_0408

 Odbočit z neznámé cesty, na chvíli jen tak trochu zabloudit a skončit úplně někde jinde, než jsem měla v plánu, mi udělalo nečekanou radost. Nesrovnatelně větší, než když bych si jenom odškrtla běhací půlhodinku.

Pokud bych si na rok 2014 měla dát jedno předsevzetí, bylo by to právě tohle: chtěla bych odbočit a zabloudit častěji.

10 comments

 1. No dobře, ale ne v nocI, to není zas taková legrace víc než jednou do roka.

  Já jednou usnula v autobuse a přejela jsem svou zastávku. Vystoupila jsem na následující, někde v poli. To by nevadilo – kdyby to nebyl poslední noční autobus (příměstský hned za Prahou). Moje cesta vypadala podobně jako ta na fotce a já nechtla v jednu v noci pochodovat po silnici a odbočila jsem a tam – to co na druhé fotce. Bohužel jsem toho dne měla poprvé na sobě nový kabát.
  za 40 minut jsem hrdinně došla domů, docela mě to bavilo, nebála jsem se štrádovat v pěšince mezi dvoumetrovým plevelem pod dráty vysokého napětí, ale … jednou ročně maximálně! 🙂

 2. Umět se radovat z věcí či situací, které druhým mohou přinášet strasti, smutek, či zlobu….To je „to pravé ořechové“, to je to „koření života“….
  Malé ztracení, co přinese nalezení 🙂
  Šťastný a kořeněný rok 2014 🙂
  Jolana

 3. Cesty a cestičky, ty tajemné vábničky končící uprostřed polí, lesů, ztrácející se ve stráni. Komu dřív sloužily, poutníkům na cestě do kostela nebo snad omladině z dob, kdy všichni nejezdili z vesnice do vesnice autem? Jsou jak vyschlé potůčky a říčky, zbloudilý pocestný je vodou, která jim vrací život a důstojnost. Zůstat na známých stezkách nebo zkusit prošlápnout stopy dávno zarostlé? Obojí je správné, pokud nás vedou k cíli, pokud vykouzlí na naší tváři úsměv a je nám dobře.
  Přeji v letošním roce hodně šťastně uběhnutých kilometrů.

 4. „Pokud bych si na rok 2014 měla dát jedno předsevzetí, bylo by to právě tohle: chtěla bych odbočit a zabloudit častěji.“
  Ale krása a dobrodružstvo je práve v tom že sa to nedeje často. Ja žijem pri lese(prakticky v lese) a toto sa mi stáva tri krát do mesiaca. Les samotný milujem, ale toto je to rutina a na klopýtaní a popichaní sa o kríky, a borení sa cez kaluže už nie je nič príjemné. Tak si to užite, kým sa Vám to stáva raz za sto rokov. Ono to počase začne otravovať.

 5. Možná je to to poslední, co ve mně ještě vzbuzuje zvědavost. Opět jsem se ovšem přistihla, že tak nějak opatrně. Ať se daří! 🙂

 6. Tak tohle se mi při běhání v místním lese stává témeř pravidelně. Nikdy nevím, jestli jsem odbočila správně a poběžím kudy jsem si plánovala. Adrenalín jako bonus k běhání. Koření běžeckéh života. Nebývá často, když je bláto, behat se u nás v lese moc nedá. A nebo běhání v blátě pro mě není. Až cesty oschnou, čekají další dobrodružství.
  Přeji pěkně a dobře prožitý rok 2014. Mirka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s