Šťastná kniha vyjde 5. září!

1016961_10151491389767127_1898540247_n„Uvažovala jste někdy o tom, že byste napsala knihu?“ zeptala se mě loni na jaře paní Romana Přidalová z nakladatelství Motto a já jsem odpověděla „no jasně,“ ačkoli jsem uvažovala maximálně o tom, co uvařím k večeři a jestli je opravdu nutné, aby naše bílá myš metala svoje hovínka do vzdálenosti půl metru okolo klece.

Následujících pár týdnů jsem se kochala představou, že budu psát knihu. Řekla jsem o tom všem kamarádům. Pořídila jsem si velký sešit v tvrdých deskách na spisovatelské nápady. Založila jsem si novou složku v počítači. Ale stejně jsem tomu v duchu moc nevěřila.

Pak najednou bylo září a už jsem doopravdy musela začít psát. Ráno před prací jsem chodila do kavárny a hodinu času vyhrazenou na „psaní knihy“ jsem často celou procivěla výlohou ven na ulici. A pořád jsem moc nevěřila tomu, že tu knihu někdy napíšu.

V únoru jsem odevzdala hotový rukopis. Ale pořád se mi to zdálo nějak neskutečné.

Doopravdy jsem tomu uvěřila až ve chvíli, kdy jsem poprvé uviděla obálku, kterou nakreslila Lela Geislerová. Tohle je tedy ona – Šťastná kniha. Podobně jako Šťastný blog je o hledání radostí v každodenním životě. V knihkupectvích ji najdete už 5. září.

34 comments

 1. To je super. Moc ráda Vás čtu, knihu zcela jistě doporučím. Jen nevím, jestli ji budu i číst, já poslední dobou už čtu jen odbornou literaturu 🙂 Ale možná o prázdninách na dovolené… zrovna letos jsem hledala nějakou vtipnou knihu, která by nebyla ani o lásce, ani o intrikách apod. 🙂

  1. >> vtipnou knihu, která by nebyla ani o lásce, ani o intrikách apod.

   Terry Pratchet: Barva kouzel, Lehké fantastično, atd. atd. – napsal knížek víc, než se vejde do poličky, a nechápu jak to dělá, ale skoro všechny jsou výborné (kromě toho, že autor má rozhled a využívá ho k chytrému humoru, má na kvalitě knih lví podíl i překladatel – bravurně zvládá převádět do češtiny i nepřeložitelné slovní hříčky).

 2. Děkuju všem! A vůbec děkuju Vám všem, co tenhle blog čtete, protože bez Vás by nebyl ani Šťastný blog, ani knížka.

 3. Vypadáte trošku jinak než ta šťastná mladá modelka na obálce. Na Vašich textech je příjemný nepřikrašlující realismus, obálka tomu vůbec neodpovídá.

  1. :)) Ale všimla jste si, že ta holka táhne těžkou tašku s nákupem a taky ji asi tlačí ty půvabné, leč nepohodlné boty na podpatku? O tom všem jsem taky v knížce psala a oceňuju, že Lela Geislerová to na obrázku zachytila. Mně se obálka moc líbí a, koneckonců, kdo by nechtěl aspoň na obrázku vypadat trošku líp než ve skutečnosti :).

   1. Že jí tlačí boty, není patrné. Patrné je, že půvabně ukazuje pevný zadeček a že ji tašky nikterak netíží (naopak se skoro vznáší v oblacích). No, já zrovna nejsem žádná feministka aktivistka, ale být Vámi, takovou obálku bych asi nechtěla. Postava je extrémně stereotypní, přitom Vy se svými nedostatky a trablemi jste naopak tak zajímavá, opravdová, pravdivá. A úplně jinačí typ než ta zobrazená slečna. LG v Respektu se mi moc líbí, tohle mě překvapilo. No, každopádně, takto se kniha bude mnohem líp prodávat, takže to má i své pozitivní aspekty.

   2. Vidíte, to mě vůbec nenapadlo, takhle o tom uvažovat. Díky za zajímavý pohled. Ale stejně se mi ta obálka líbí!

   3. Čtu si to po sobě a jsem asi trochu moc urputná; tak takhle: je to jen můj pocit, nejspíš ojedinělý. Obálka mě prostě překvapila, přijde mi (třeba v porovnání s Vašimi texty) trochu laciná. Jinak Vám ale blahopřeju ke knize a přeju úspěch. Myslím, že knížka je chytrá a pozitivní a v každém případě se bude líbit. Ať se Vám daří.

 4. No to je bezva, už mám vánoční dárek pro kamarádky, maminku, ségry… Píšu si do diáře 5. září, abych to nepropásla!
  Obálka vypadá moc šmrncovně, obrázky Lely Geislerové znám z Lidovek a moc se mi líbí. Skvělá volba!

 5. Je to výborně načasované. Až přijdou podzimní plískanice a venku bude lejt jako z konve, budu se moci zachumlat do peřin, udělat si kakao a užít si malou chvilku štěstí. 🙂

 6. Báro, moc gratuluji! Musí to být skvělý pocit po dopsání a odevzdání do tisku 🙂
  Vypadá to, že ještě počkám s objednávkou knih na tu Vaši :-). Už se těším, až se začtu, podzim se k tomu krásně hodí.
  Ať se hodně prodává a máte dobré ohlasy.
  Pavla

 7. Hezký večer, váš blog čtu už dlouho, ale doteď jenom tiše. Teď se nemůžu ubránit něco nenapsat.
  Moc gratuluji, knížku si určitě koupím! Jsem ráda, že se lidem jako vy (nebo alespoň lidem, kteří se presentují jako vy :D) daří. A ze všeho nejvíc si přeji aby tenhle Šťastný titul vytlačil hloupé knihy, které teď číhají jako výsměch všem, kteří mají rádi kvalitní čtení (teď si říkám, že to musí být vedle úlevy z hotové práce i velký tlak. To víte, „my všichni“ -já teď očekávám(e) zázraky! :D)
  Tak přeji hodně štěstí i nadále. Ať má kniha úspěch a vy jste i nadále šťastná. 🙂

 8. Gratuluji a těším se moc, snad ji seženu na konci roku,až se domů konečně dostanu!Mně se obálka líbí ,protože vím,co to je, když tlačí bota a ještě k tomu ženská vláčí tři nákupní tašky, které s každým dalším krokem v těch tlačících botách těžknou a těžknou….Tak přeji té štastné knize hodně štěstí a moře těch,co ji budou chtít vlastnit!

 9. Věděla jsem, že to přijde, hned jak jsem objevila váš blog! Mám vyřešené dárky pro kamarádky a příbuzné k Vánocům, díky!!!

 10. Díky moc za tuto knihu, splněné přání k svátku, fakt se mi krásně četla (šetřila jsem si ji a četla po kouskách).
  Dost mně potěšila…i tím, že mnohé mám tak nějak podobně … kupříkladu „pořádek“ doma, obvyklý obsah kabely nebo ranní úprk, aby dcerka stihla na osmou školu 🙂 Je fajn zjišťovat, že v ledasčem nejsem tak sama, jak se mi snaží občas namluvit moji nejbližší…
  A obálka se mi líbí taky. Přeju ať se skvěle prodává a vůbec přeju vše dobré při plavně na vlnách roku 2014 🙂

 11. Tento vikend som si na „Vaclavaku“ kupila Vasu knihu, cielene 😀 najdem si ju pod stromcekom, tak som zvedava…
  P.S.: krasne retro mi ju zabalili, tak som sa tesila dvojnasobne 😉
  vsetko dobre prajem Adriana J. from Trnava

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s