10 důvodů, proč se radovat z deštivého jara

 1. tumblr_lpyohnC2VT1qagsg3o1_400Miluji jarní kabáty. Baloňáky. Přesně ty, které jsem v dětství tak nesnášela. V minulých letech nedostaly šanci, protože mrazivé předjaří přešlo během dvou dnů rovnou do parných skoro letních dnů. Tak letos konečně.
 2. Jarní déšť, na rozdíl od podzimního deště, není nijak zvlášť melancholický, studený a sychravý. Tedy alespoň většinou
 3. Existuje spousta věcí, ke kterým jsou provazy deště za oknem tou nejlepší kulisou. Například kakao, Dostihy a sázky, žehlení nebo Hercule Poirot.
 4. Pokud o to stojíte, můžete se pod záminkou schovávání před deštěm tulit k jiným lidem pod deštníkem, pod stříškou na zastávce, pod balkónem, pod stromem.
 5. Woody Allen tvrdí, že v dešti se odehrávají ty úplně nejromantičtější milostné scény a snil o tom, že natočí film, ve kterém bude pršet pokaždé, když se milenci setkají.
 6. Běhání nebo venčení psa v dešti má tu výhodu, že v parku nikdo jiný není. Máte ho celý pro sebe.
 7. …a když už jste v tom parku – tráva a stromy mají v dešti trochu jinou barvu. Sytější. Výraznější. Víc než opravdové. Když jsme touhle barvou ve škole na výtvarné výchově malovali trávu, učitelka nám tvrdila, že takhle křiklavé tóny se v přírodě nevyskytují.
 8. „V dešti je všechno lepší,“ tvrdí autoři této internetové stránky  
 9. Deštivé jaro je optimističtější než deštivé léto. Pořád si můžeme říkat, že spoustu slunných dnů máme ještě před sebou.
 10. Bez deště se nedá zažít atmosféra po dešti! Ta těžká navinulá vůně mokré hlíny a trávy a mokré lesknoucí se listy, skrz které už svítí slunce vylézající z mraků…

15 comments

 1. Po tomhle článku se do jarního deště musí snad zamilovat každý 🙂

  Mě přináší tohle deštivé počasí ještě jednu „radost“. Učím se na státnice a nemusí mi být díky těm proudům vody za oknem líto, že nemůžu trávit čas venku na sluníčku 🙂 Jen ty děti s tatínkem není odpoledne kam poslat 🙂

 2. díky, super článek… tady na severu prší skoro neustále 😀 musím si pořídit dospělácké fashion gumáky a puntíkatou pláštěnku… dcery jsem už zaopatřila a skákání v kalužích vypadá lákavě …
  OT Báro, státnice? Ty jo, držím palce a obdivuju…

 3. Díky dešti a absenci slunečního svitu vyjde námaha a mnoho hodin strávených setím, sázením atd. na poli nebo ve vinohradech nazmar. Něco o tom vím. Takže fakt nebudu in a sluníčková – prostě ten nepřetržitý déšť a absenci slunečního svitu neoblibuji a pozitiva nevidím.

 4. Díky za tenhle článek, nálada okamžitě stoupla. Někdy prostě stačí jen změnit úhel pohledu.;-)

 5. Ano, jdu do toho čelem
  – venku sice leje, ale mně to nestačí, ještě si k tomu pouštím zvuky deště za oknem, hodinovou nahrávku i s hřměním. Pak dám další. Jako léčba šokem je to dobrý.

 6. Zvládám deštivý optimismus v případě, že to trvá max týden v kuse a v případě, že padají velké kapky. Nejkrásnější forma deště jsou intenzivní letní bouřkové lijáky, protože voní a za dvě tři hodiny přejdou. Zvlášť když je člověk sleduje s kávou v ruce ze suché terasy. Ještě úplně ideálně s praskajícími kamny v zádech, kde se u ohně suší promoklé svršky. V případě, že je hnusno, vlezlo a mrholivo a navíc už několik měsíců v kuse, zásoba mého optimismu je vyčerpána 😦 Plus to pro mne třeba znamená, že letos nebudeme mít domácí med, protože včely nějakou změnou úhlu pohledu na současné počasí neukecáme.

 7. Zbožňuju déšť a deštivé dny. Už jsem si všiml, že mě hodně lidí nechápe, ale má to tu výhodu, že v ty propršené dny mám skvělou náladu jen já:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s