Jak si užít dny „mezi svátky“

Jako dítě jsem tyhle dny mezi Štědrým dnem a Silvestrem neměla moc ráda. Zdály se mi takové nanicovaté. Jako lehká kocovina z předchozího horečného těšení na Vánoce, a samozřejmě taky z přejedení vanilkovými rohlíčky a z předávkování Libuškou Šafránkovou. Dny, kdy před sebou nemáte už nic pěkného, jenom ten divný dospělácký Silvestr s chlebíčky a televizní estrádou potom návrat do všední reality.
Navíc většinou není sníh a ze všech stran vás přitom bombardují pohlednice, ilustrace, reklamy a pohádky, které se nám snaží namluvit, že jediné správné Vánoce jsou zasněžené. Za oknem jsou přitom jenom mokré chodníky, hnědý vyšlapaný trávník a holé čnící větve.

Dny „mezi svátkama“ se mi zkrátka zdály na nic.

Teď v dospělosti si období mezi stávky užívám skro stejně jako samotné Vánoce. Jsou to dny, kdy se nemusí vůbec nic. Líbí se mi proplouvat tím časem bez pevně stanoveného programu. Jenom chodit na návštěvy, jíst a rozbalovat dárky, které „Ježíšek nechal“ u příbuzných. A usínat u rozsvíceného vánočního stromečku a začít číst všechny knihy, které jsem svému muži koupila k Vánocům (protože ve skutečnosti jsem je chtěla pro sebe).

8 comments

  1. Moc Vám takový odpočinek přeji a taky trošku závidím. Já většinou váhám mezi „jsem doma, nechce se mi nic dělat, jsou přece ještě Vánoce“ a „za týden mám první zkoušky, musím se učit“. Už aby ta škola byla za mnou :).

  2. Mám radost. Nejlépe si též počtu v knihách, které věnuji rodinným příslušníkům …. A těším se na běžný každodenní stereotyp, vánoce jsou vážně vyčerpávající 🙂 Hezký nový rok a hodně štěstí autorce Štastného blogu, která přináší tolik štěstí svým čtenářům 😉

  3. Úplně nejlepší, jak si užít dny „mezi svátky“, je být nemocná, nejlépe být nemocní oba (všichni), což je letos náš případ. Nejprve jsem byla smutná, že díky zánětu ramene a šíleným bolestem nemůžu péct cukroví a shánět dárky a vytvářet takovou tu vánoční atmosféru, ale dospělé děti pomohly a pochopily a Vánoce byly skvělé i tak. Dnes dostal manžel virózu a tak tu ležíme spolu, čteme knížky, koukáme na filmy a nemáme sebemenší výčitky, že bychom měli jít ven, když je tam tak krásně, jít na návštěvu, jet na hory….jen tak ležíme a děsně si to užíváme…vždyť nic jiného ani dělat nemůžeme!!!!!

  4. 30. prosince, 11.10 hod, stále v pyžamu, surfuju na počítači, stále ještě jakžtakž vánočně uklizeno, vypráno, k jídlu zbytky z bohaté sváteční zásoby… Tyto dny miluju.

  5. I u nas je to mezi svatky fajn: napeceno, navareno, uklizeno, zadne povinnosti a klid na cteni. Hezky rok 2013, hlavne hodne zdravi … a pro nas ctenare Tvyho blogu hodne inspirativnich zapisku!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s