Tlustý den je den, kdy je těžké vydržet sama se sebou

Dnes ráno jsem se probudila a věděla jsem, že je tady: Tlustý den. Den, kdy si připadám tlustší než obvykle. Oteklá a neforemná. Oblečení mě škrtí a všechno mě svědí. Neohlašuje se dopředu, jeho přítomnost zjistím vždycky až těsně po probuzení, kdy při každém sehnutí narážím na nečekané a odpudivé tělesné tvary. Navenek žádný rozdíl v tloušťce vidět není (aspoň mé děti mi to dnes ráno tvrdily, když jsem se jich opatrně vyptávala), jediné, co je patrné, je zvýšená podrážděnost, ječivost a chaos. Tlustý den je prostě den, kdy je těžké vydržet sama se sebou.

Tou nejpřirozenější reakcí na Tlustý den je agrese obrácená proti sobě. Obléknout si ten nejpytlovitější svetr, na halvu si narazit čepici a v podstatě se zneviditelnit.

Tentokrát jsem to ale zkusila jinak. Rozhodla jsem se mu čelit s čerstvě umytými vlasy, červenou rtěnkou a v oblečení, které jsem si šetřila na lepší příležitost. Usmívala jsem se na něj, nabídla jsem mu čaj a něco k snídani. Troufám si tvrdit, že Tlustý den to vlídné přijetí trochu zaskočilo. Nebyl na to zvyklý.

Tohle píšu v půl desáté dopoledne, takže nemůžu úplně s jistotou tvrdit, že Tlustý den to vzdal a změnil se na den normální. Ale zdá se mi, že je to na dobré cestě.

10 comments

  1. Naprosto souhlasím s chroustiikem 🙂 Tlustý den je výtečné pojmenování a také děkuji za tip, jak ho přemoci 🙂 A držím palce, ať se to daří celý den 😉

  2. Není lepší kombinace než červená rtěnka, umyté vlasy a oblečení na lepší příležitost. Ta porazí každého. Pevně věřím, že se Tlustý den se Odtlustil a vám je teď báječně. Když už nic, báječně vypadáte. Tím jsem si jistá! (Boh)

  3. Je tracker na hovno? Tzn. Bude někdy zprovozněno vyhledávání? Kdy?
    Za sebe bych chtěl prohlásit, že mám peří a zajímalo by mne jestli i vy máte peří.
    Také bych vám rád řekl, že vám smrdí šátek nejfaku a že ten člověk narozený v roce 1968 covám rozmrdal servery je strašná píča a již se chystám na to, že mu uzmu brčínko. By the way máte brčínko? Já mám brčínko! Orakyrýl!

  4. tlusté dny mě taky nedávno párkrát vyděsily – ale je to normální fyziologická reakce organismu, druh PMS. volím hezké volnější kalhoty /speciální sekáčový úlovek pro tuhle příležitost a rtěnku, vlasy atd. Navíc většina lidí si nevšimne, ani když ten druhý má o 10 cm kratší vlasy 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s