Politý notebook je způsob, jak být šťastnější proti své vůli

Hned mě mohlo napadnout, že ten hrnek se šťávou, který si Rozárka včera odpoledne v redakci postavila vedle mého počítače, když čekala, až jí vytisknu omalovánky, je jako odjištěný granát. Pak stačil jediný prudší pohyb a… Šťáva se rozlila na celý stůl, na papír a ochrstla i pár kláves mého notebooku. „Vypni ho!“ „Otoč ho vzhůru nohama!“ „Nech ho takhle přes noc!“ radili mi kolegové. Udělala jsem to, poprvé po dlouhé době odešla domů bez notebooku a… prožila jsem díky tomu jeden z nejhezčích večerů za posledních několik týdnů.

Byla jsem ten večer s Rózou sama doma, což bych za jiných okolností považovala za výzvu k tomu, dát ji co nejdřív spát a věnovat se nočnímu dodělávání pracovních restů.

Místo toho jsme si uvařily večeři. V klidu. Nechala jsem Rózu loupat mrkev a krájet papriku, i když mě jindy rozčiluje, že jí to trvá tak otravně dlouho. Asi půl hodiny jsem poslouchala vtipy, které si Róza sama vymyslela (všechny začínají nějak jako: „Jdou chipsy a potkají kečup…“). Četly jsme si. Napustila jsem si vanu. A potom, asi okolo desáté, jsem blaženě usnula bez nutkání ještě vstát a aspoň chvíli zírat do monitoru…

Že jsem šťastnější tak trochu proti své vůli, se mi vlastně stává docela často, když se přinutím udělat něco, do čeho se mi opravdu nechtělo. Tentokrát to bylo naopak: byla jsem šťastnější, protože mě okolnosti donutily něco nedělat.

I když tento způsob nehodlám zkoušet příliš často.

 

9 comments

  1. škoda jen, že Váš milý blog musím číst na notebooku.
    do koupelny odcházím většinou s proutěným košíkem knih.
    až tam si vyberu, co budu číst.

  2. A hleďme, už to zase funguje!
    Takže, zdravím Barbi a připojuji svoji zkušenost: Když vypadne proud a člověk sedí doma při svíčkách, žádná televize, počítač a notebook – je to docela příjemná a romantická změna…

  3. Taky mám takový pocit, že jsem toho stihl mnohem více předtím, než jsem si v novém bytě zařídil internet. Já to dělám tak, že mám na PC vždy vyhraněný čas a občas…to i funguje :D.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s