Zdravě jíst je prý těžší než vyplnit daňové přiznání?!

Alespoň si to myslí 52 procent Američanů, podle průzkumu, publikovaného na webu Science Daily.

Nepřipadá vám to trochu divné? Alespoň pro mě je vyplnění daňového přiznání úkol, ke kterému sbírám sílu celé týdny, temný mrak, který mi pokaždé zastíní kus února a března každého roku. Kdežto jídlo je – nebo by aspoň mělo být – každodenní radost.

Zároveň tomu ale rozumím – pokud „zdravě jíst“ chápete jako systém zákazů a příkazů a nikdy nekončícího sebezapření.

Pokud jde o mně, zjistila jsem, že to nejlepší, můžu v tomto směru udělat, je vzdát se všech nadměrných ambicí a klást si jenom malé, dosažitelné cíle.

Jako třeba:

 • nejíst u televize
 • nejíst ve stoje
 • nejíst o samotě (tohle se ale v každodenním provozu plní někdy dost těžko)
 • nejíst nízkotučné jogurty, sýry „light“, nepít limonády s umělým sladidlem a podobné náhražky, které ve mně jenom vzbudí pocit ukřivděnosti a touhu něčím to „dietní“ utrpení vynahradit. Třeba tatrankou.
 • Když už jsem u těch tatranek a podobných pochutin: kupovat je jenom v množství, které bezpečně zkonzumují děti. Nedělat si zásoby.
 • myslet na to, co jím
 • v restauraci si co nejčastěji nechat vybrat jídlo od někoho jiného (když si vybírám sama, vždycky je z toho nakonec smažák nebo něco podobného). Stejně jako moje děti potřebuju, aby mi někdo řekl: „Aspoň to ochutnej.“
 • ochutnat opravdu od všeho
 • nevyčítat si nic 

4 comments

 1. A přitom je to tak jednoduché, Barbi, Němci tomu říkají FDH (Friss die Hälfte), = jez polovinu
  a můžete jíst vše na co máte chuť. Zaručeně pak nepřiberete ani kilo! O Váš oběd či večeři se vždycky musíte s někým dělit na polovic, nemáte-li s kým, schovejte si druhou polovičku na pak. PS: Snídani dělit nemusíte…

 2. Myslím, že muži menej často majú problém s nadváhou, takže milí páni, vám sa radí! Tých pravidiel už existuje neúrekom, len dodržať ich! Aj Američania pravdepodobne vedia, čo znamená jesť zdravo, a teda vedia, o čom hovoria, keď tvrdia, že je to ťažšie ako vyplniť daňové. Ale každý za seba vieme, kde je naša slabá stránka. Tak mne sa napríklad veľmi páči bod 3., ktorý sa odteraz pokúsim dodržiavať (len čo som to napísala, uvažujem, či nemám na seba vysoké nároky). 🙂

 3. Myslím si, že v tomhle mají Američani rozhodně pravdu. Naučit se vyplňovat daňové přiznání není nic těžkého, a když se vám nechce, někdo vás zaručeně donutí. Třeba úřady a pokuty. Ale takové zdravé jídlo… na to si člověk musí zvykat, pravidel je nekonečno a obvykle jsou protichůdná ve stylu – hodně mléka, neboť vám dává vápník nebo žádné mléko, neboť vám vápník bere a nedává, je to jen mýtus. Nejlepší rady mám asi ty stejné co vy: Jíst všeho s mírou, co nejvíce pestrou stravu, snažit se sledovat, co mi dělá dobře a co ne, ale třeba teď bojuju s jedením u televize, které jsem nikdy nedělala, ale teď mě to začalo bavit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s