Okamžik euforie: Když nemáte deštník a vlastně to nevadí

Když mě v uplynulých dnech zastihla někde venku letní bouřka a neměla jsem u sebe deštník (který nenosím skoro nikdy), v první chvíli jsem se vždycky před deštěm nějak schovávala. Snažila jsem se jít podél domů a schovávat se pod balkóny, kličkovala jsem mezi stromy, přetahovala jsem si přes hlavu svetr, zrychlovala krok a snažila se uniknout nacházející průtrži mračen.

Ale potom, když déšť zhoustne, vždycky nadejde chvíle, kdy zjistíte, že už je to jedno. A rozhodnete se prostě zmoknout. Právě v tu chvíli to začíná být zábavné. Když kapky dopadající na hlavu a nohy brouzdající ve vodě přestanete vnímat jako něco, co vadí, a začnete je prostě vnímat.

Můžete například…

 • lapat jazykem vodu crčící z ofiny, z řas a obočí
 • ...pozorovat jemné lechtání kapek na temeni hlavy
 • čvachtat si prsty ve vodě nateklé do bot
 • přeskakovat louže
 • vdechovat vůni trávy a hlíny, i všechny ostatní, které se v dešti vždycky zintenzivní
 • …a barvy trávy a listů, které jsou taky jiné, jakoby průzračnější
 • ...pozorovat, jak se nasáklé oblečení postupně lepí na tělo
 • zahlédnout duhu
 • …a nakonec dorazit někam, kde se převléknete a usušíte.

10 comments

 1. Zvláště letošní léto si právě tohle krásně užívám. A zvažuju, zda reklamovat nové letní sandály, které se na mě vpředu šklebí. Možná je nepatřičné mít je na noze, když prší:-)

 2. Živě si pamatuji jeden déšť, který se konal asi před … no bylo to v roce 1988. Šla jsem z autobusové zastávky u babičky a začal opravdu vydatný červencový déšť. Byla jsem zamilovaná a střelená (to jsem dodnes), tak jsem si na opuštěnou ulici hezky nahlas (a falešně) prozpěvovala Didn’t We Almost Have It All od Whitney Houston (Remember when we held on in the rain….). Zřejmě to byl šťastný okamžik 🙂

 3. Já déšť miluji. Po každé, když jdu domů, tak chodím rychle ale když mne chytne déšť, tak po každé zpomalím a vychutnávám si to :)..

 4. To je přesné,také jsem si letos jeden pěkný déšť užila.Dělá mi radost jít pomalu, když ostatní kolem mě před deštěm utíkají.

 5. užívat si čvachtání prstů v botách? hm, zajímavá rada, jak se z té hůrzy nezbláznit. Vyzkouším, až mi opět nateče do mých oblíbených tenisek 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s