Oslavte dnešek: nejšťastnější den roku 2012!

Nejšťastnější den roku se prý dá spočítat. Alespoň to tvrdí Cliff Arnall, bývalý profesor na univerzitě v Cardiffu, který na to dokonce vytvořil vzorec:

O + (N x S) + Cpm/T + He

„O“ v jeho podivuhodném výpočtu znamená „outdoors“, tedy pobyt pod širým nebem. „N“ („nature“, tedy příroda) se násobí se S jako „sociální interakce“. (To mohou být třeba zahradní večírky s grilováním). Přičítá se Cpm jako „childhood memories“ (vzpomínky na zážitky z prázdnin z dětství), lomeno teplotou (T). A ještě připočtěte He coby „holidays excitement“, tedy těšení na prázdniny.

Hm, samozřejmě to je marketingový humbuk, protože vzorec vznikl na zakázku jisté společnosti vyrábějící zmrzlinu.

Ale „nejšťastnější den roku“, který pokaždé připadá na pátek nejbližší letnímu slunovratu, má přesto něco do sebe. Proč právě dnes?

  • Protože těšení na prázdniny, do kterých už zbývá jen pár dní, je možná ještě o něco lepší než samotné prázdniny.
  • Protože předpověď počasí (v Praze) na dnešek slibuje 26° C, polojasno a pravděpodobnost srážek 20%. Lze si představit vlídnější počasí?
  • Protože zelený trávník, modrá (nebo hvězdná) obloha, společnost přátel a něco k jídlu a k pití je ta nejšťastnější kombinace, jakou znám. Děti mohou pobíhat někde opodál, dost blízko na to, abyste o nich věděli, ale dost daleko, aby vám při běhu nekoply do skleničky s vínem.
  • Protože je pátek, a pro ten platí něco podobného jako pro těšení na prázdniny. Osvobozující euforie z nadcházejícího víkendu je opojnější než samotný víkend.

Ale to všechno nám samozřejmě nebrání slavit „dnešek“ i kterýkoli jiný den v roce.

3 comments

  1. Miluju pátky…i když s dětmi na mateřské se význam dnů v týdnu trochu smívá 🙂 A jestli je dnes nejšťastnější den roku, nemohli jsme si vybrat lepší termín pro přivezení nového psího přírustku do rodiny 🙂
    Přiznám se, že mě od doby objevení vašeho blogu dělá vždycky o něco šťastnější už jen čtení článků, na které se vždycky těším 🙂 Takže děkuju 🙂

  2. Podle mě jde opravdu nejšťastnější den vypočítat. Ale jinak a proto pro mě byl letos již 9. června. To byl Den daňové svobody.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s