„Jediný, kdo se mi líbí ještě víc než dobří tanečníci, jsou špatní tanečníci…“

Proč? Protože špatní tanečníci mají koule. Nepotřebují u toho vypadat dobře, aby si to užili. Nesnaží se na nikoho udělat dojem. Jsou osvobozeni od stydlivosti, která svazuje ostatní. Svou potrhlost mají pevně v rukou. A na konci večírku si odnášejí svůj vyčerpaný úsměv a zpocené čelo jako olympijskou medaili. Po právu. Protože být sám sebou a nestarat se, co si o tom kdo myslí, je velký životní počin.“ Na tenhle postřeh z blogu A brave life autorky Kimbrely Eclipse jsem si vzpomněla, když jsem v hledišti Salesiánského divadla sledovala výroční představení taneční školy, do které chodila moje dcera. Vystupovali tam tanečníci nejrůznějšího věku i míry talentu. Skupinka dospělých žen předváděla jakési variace na cikánské tance s barevnými šátky. Upřímně – nebylo to nic moc. Ale z jedné tanečnice jsem nemohla spustit oči. Byla dost při těle a ani zdaleka nebyla na jevišti nejobratnější. Jenže se usmívala tak, že to bylo vidět až do dvanácté řady. Opravdu se dívala do publika a až do dvanácté řady bylo znát, že ji ty tanečky hrozně baví. A díky tomu přitahovala pozornost víc než její hubenější a pohybově nadanější kolegyně. V duchu jsem jí udělila titul nejlepší tanečnice večera. 

7 comments

  1. Já jsem přesně to samé zažila jednou na sokolském vystoupení. Jedna starší, nikterak pohybově nadaná baculatá paní mě tak dostala, že jsem jí měla chuť po vystoupení říct, jak moc se mi líbila. Jen jsem se trochu bála, aby to nebrala jako ironii, tak jsem nakonec od svého záměru zbaběle ustoupila.

  2. Jak se říká – Jeden úsměv dokáže naštvat miliony lidí 🙂 .-. a pokud to jde dohromady ještě s velkým sebevědomím – klobouk dolů 🙂 .. Nicméně na citaci musím říct, že mnoho špatných tanečníků si myslí, že tancovat umí 🙂 Hezký den, šťastná Báro!

  3. Tak poutavý titulek vyšel:-) Korektnější by byl „Ještě víc než dobří tanečníci se mi líbí nadšení tanečníci, se kterými se můžu ztotožnit“? Děkuji za některé fajn postřehy z blogu a loučím se. Je čas jít dál. Přeju hodně štěstí (s přiměřeným množstvím spánku i s jehlou a nití).

  4. Pohled z druhé strany – Se svou malou postavou nemám ideální míry a mám kila navíc, netancuji nikde v souboru nebo tak, ale je pavda, že když zajdeme někam na zábavu nebo někam, kde se tancovat dá, tancuju většinou mezi prvními a ráda, bez potřebných panáků 🙂 A vím, že nejsem mistr tanečnice, ani se o to nesnažím, jen mi prostě tanec k zábavě pasuje a já ráda trsám a natřásám se a cítím radost, jak píšete 🙂 Ale kam až je vidět jak se směju, to netuším :))

  5. U tanečníka je hodně důležité, jakou energii na diváky vyzařuje. Může být chladně dokonalý – sice bez chyby, ale není to ono. Prostě k tančení nadšení patří. Také jsem jednou vystupovala na amatérském tanečním večeru. A ta pozitivní energie z lidí úplně sálala. A přiznejme si – žádné extra dokonalá tanční čísla tam opravdu nebyla 🙂

  6. Pozdrav ze Spojených států! Jsem Kimberly Eclipse, autor Brave Life. Děkuji za přečtení mého blogu na vnitřní krásu špatných tanečníků a pro sdílení své osobní názory na toto téma na svém vlastním blogu. Já jen mluvit a rozumět anglicky, a tak píši tento komentář s pomocí Google Translate. Omluvte prosím případné chyby. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s