Okamžik euforie: Cachtat si nohy uprostřed města. Obzvlášť, když je to zakázané.

Nejsem nijak anarchisticky založená a porušování zákazů obecně mě spíš znervózňuje. Ovšem porušit „zákaz vstupu do vody“ v parku Rajská zahrada mi činilo jisté potěšení. Vždyť jaký smysl by mělo vybudovat uprostřed rozpáleného velkoměsta chladivý, průzračný a neodolatelně svůdný bazének, pokud se na něj máte jenom dívat? V prvním opravdu horkém dni roku myslím není nic lákavějšího, než zout si boty a ponořit nohy do ledové vody. „Zákaz vstupu do vody“ tomu dodává (aspoň pro mě, protože, jak už jsem řekla, mám ze zákazů docela respekt) ještě tak trochu napínavý a tím víc osvěžující rozměr, protože hrozí, že přijde hlídač parku a vynadá vám.

Pro přesnost bych chtěla zdůraznit, že jsem nepoškozovala porosty, nejezdila na skateboardu ani nerozdělávala oheň. Hlídač nepřišel.

5 comments

  1. Já myslím, že jsi vůbec nic neporušila. Cachtání nohou není vstupování 🙂 U nás v Lužánkách se v umělém potůčku lidi i přes zákaz koupají a nikdy to nikomu nevadilo.

  2. Zajímalo by mě, jestli není to účel těch zákazů. Kdyby tam nebyly byla by ta voda jistě plná kolků od cigaret, odpadků a její barva by byla stejná, jakou má řeka Ganga, ale že tam jsou ty zákazy, tak si každý dovolí nanejvýše opláchnout obličej, nebo chodidla.

  3. Maestorm – Chodidla bych tam nestrčila, právě pro ten zákaz. Mám to jinak, nejsem ráda středem pozornosti, kterým bych se nepochybně v případě kárání hlídačem stala:-) Navíc nevím, jak bych se obhájila. Je tam zákaz? Je. Umím číst? Umím. Mohli bychom se pídit po tom, za čí peníze, proč a jak tam ta zahrada byla postavena, je-li zákaz smysluplný, co svoboda člověka:-), ale tohle asi Bára řešit nechtěla, jen se pokusila předat kouzlo okamžiku, které pro ni celá situace měla. Osobně bych ale dobrovolně do takové situace nešla:-)

  4. Mě se zdá, že jste zákaz neporušila, alespoň podle fotky. Vypadá to, že jste do bazénku nohy vložila a to o tom zákazy nebyly:-).
    A i kdyby, hlídače v parku jsem viděla naposledy před padesáti lety, děda s holí to byl a jak jsme se ho báli!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s