Co s oblečením, které se tváří, že pro něj nejsem dost dobrá? Pryč s ním!

I když se snažím odolávat pokušení, stává se mi to znovu a znovu. Přinesu si domů z obchodu oblečení, které jsem si nevybrala na míru sobě a svému skutečnému životu, ale svým představám, co by se v těch šatech (nebo botách) dalo zažít.

Pokaždé, když se někde v obchodě probírám šaty na ramínkách, mám sklon představovat si je (a sebe v nich) v kulisách připomínajících katalogy cestovních kanceláří. Vidím sama sebe, jak v těch dlouhých lněných proužkovaných maxišatech kličkuji ve vyprahlých dlážděných uličkách nějakého středomořského přístavu. Představuju si, jak v těch růžových sandálech na deseticentimetrovém podpatku sedím na terase s nohou přes nohu a usrkávám mojito. Naproti tomu si nikdy nepředstavuju, jak v tom nebo onom kupuju dvě kila brambor nebo vyzvedávám děti ze školky. Problém je v tom, že zatímco v uličkách středomořských přístavů se ocitnu tak jednou za tři roky (když mám štěstí), brambory kupuju minimálně jednou týdně a děti vyzvedávám skoro každý den.

Výsledkem je, že mi ve skříni visí nenošené, zhrzené šaty, které mi ostentativně dávají najevo, že můj život pro ně není dost cool. „Tohle jsme si nezasloužily,“ vyčítají mi. „Čekaly jsme na někoho krásnějšího, hubenějšího a bohatšího, kdo by nás vzal do světa.“

Zjistila jsem, že občasné vyvenčení na trase práce-školka-domov jejich zhrzenost příliš neumenší. Jediné, co se s nimi dá dělat, je zbavit se jich – a spolu s nimi i výčitek svědomí.

6 comments

  1. Dosud jsem si ani neuvědomila, jak se mi ty kousky oblečení v šatníku objevily. Tak už vím. Hezky jste pomohla přečíst myšlenky.
    Ale ty představy někdy stály za to…

  2. A proč by se v dlouhých šatech neměly kupovat brambory? Pravda, s podpatky už je to na pražské dlažbě horší. Ale jako „boty na sezení“ do nějaké hezké restaurace se hodí. Kdepak, takových kousků by se žena zbavovat neměla. 🙂

  3. Až si to jednou vezmete na sebe, počkejte, jaká budete hvězda. A najednou zjistíte, že po zbytek života už chcete nosit jenom dlouhý šaty a boty na podpatku 🙂

  4. Příliš často perete 🙂 Já po takovýhle kouscích šahám, když mám plný koš prádla k vyprání, či vyžehlení a nedostatek času. To pak přííjde chvíle i pro sukýnku, u které čekám na tu správnou příležitost si ji vzít a u které to najednou to jde, protože jiná možnost není. A musím říct, že vyjímečný kousek pomůže udělat vyjímečný den.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s