„Nikdy nic nedávejte pod nálepku ,RŮZNÉ‘.“

Tuhle radu jsem našla na blogu Gretchen Rubin, v jednom z mnoha jejích článků o uklízení. Pokud jde o mě, míří přímo do černého. Na mém psacím stole nebo v bytě se vždycky nějak vynoří krabice, zásuvka, v horším případě pytel nebo celá skříň, kde se pod nálepkou „různé“ sejdou: dopisující propisky, cédéčka s neznámým obsahem, notýsky, do kterých jsem začala něco psát, a nevydržela u toho, jeden neotevřený (možná důležitý, možná ne) dopis ze spořitelny, dva kolíčky na prádlo, stará řasenka, pohlednice ze školy v přírodě a navštívenky, o kterých nevím, jestli si je mám nechat nebo vyhodit. Zkrátka věci, nad kterými se mi nechce momentálně přemýšlet, třídit je, definovat jejich přesný účel a rozhodovat se, jestli se jich mám zbavit nebo ne. Je to takové odkladiště povinností. Zhmotnělá prokrastinace.

Navíc ona zásuvka, krabice nebo polička, označená jako „různé“, má tendenci stát se ohniskem nepořádku, který se posléze rozlézá do všech stran.

 

6 comments

  1. Jednu dobu, když jsem na tom byla v životě celkem bledě, by se skoro celý můj pokoj dal shrnout pod „různé“. Ale jak se postupně vyjasňovalo, organizoval se i pokoj. Takže si myslím, že obsah/rozsah krabice „různé“ může být odrazem (ne)pořádku v našem myšlení.

  2. A ta krása pracovních složek v kanceláři, které jsou kdesi vzadu ve skříni ukryty pod názvem různé 🙂 Kolikrát se tam najdou takové skvosty..

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s