Jak jsem testovala Den extrémní laskavosti: fáze 1.

Minulý týden jsem psala o tom, že chci vyzkoušet jeden den – Den extrémní laskavosti – kdy svoji kritikou, špatnou náladou a sarkasmem překypující rodinu zahrnu spoustou úsměvů a radostné pozitivní energie. (Mimochodem – podle expertů z manželských poraden prý má jedna kritická poznámka na naši psychiku takový dopad, že ji vyváží teprvě pět pochval.)

Testovala jsem. Záhy jsem ovšem zjistila, že byla chyba naplánovat si testování na neděli, a navíc na den, kdy se můj muž vrací z nemocnice. V této konstelaci okolností se totiž pokusům o „extrémní laskavost“ nestaví do cesty ty klasické nástrahy, které vám hází pod nohy každodenní život: ranní vstávání, hledání sudých ponožek, moc horký čaj, který se musí vysrknout během půl minuty, klopotné cesty ze školky a z družiny zpestřované deštěm, větrem, kňouráním a louděním dalších a dalších sladkostí. Být „extrémně laskavá“, když vyzvedáváte kulhajícího manžela z nemocničního pokoje a transportujete ho do domácího ošetřování, když vaříte nedělní oběd nebo jdete s dětmi na odpolední loutkové představení je tak snadné, že mi skoro byla hanba. Uvědomuju si ovšem, že v nadcházejících dnech dostanu řadu příležitostí si to vynahradit v drsnějších podmínkách.

3 comments

  1. Přeji hodně úspěchů s pokračováním tohoto humanitního experimentu, jen bych rád poradil jeden trik s na ten horký čaj: „Stačí vstát o půl hodiny dřív, se zavřenýma očima si připravit vodu do konvice, minutku počkat, zalít, jít dospat tu půlhodinku, potom člověk vstane a má čaj, který zahřeje, ale nespálí!“ 😉 (Sice je potřeba trocha cviku, aby člověk hned po zalití zase usnul, ale mě to na internátu fungovalo.)

  2. Dnes je tedy už pondělí, tudíž den extrémní laskavosti je „vorbei“ a nastupují, jak sama říkáte drsnější podmínky. Přesto však riskuji, že mohu od Vás dostat tzv. „na budku“, jenže tak, jak Vás znám, Barbi, nemusím se té Vaší drsnosti bát a zpívat si: „Oh, sweet and lovely, lady be good, oh, lady be good, to me…“ Jen aby to nečetla paní Anna Mikšová, to bych zase něco slíznul…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s