Gwyneth a já. Aneb čtyři způsoby, jak čelit hrůzu nahánějícím úkolům.

Včera jsem v práci dostala za úkol udělat po telefonu rozhovor s herečkou Gwyneth Paltrow. Nejsem si jistá, jestli mám větší fobii z telefonování s cizími lidmi, nebo z rozhovorů s celebritami, nebo z telefonátů v cizím jazyce. Každopádně, v tomto případě se všechny tři setkaly v jediném děsivém průsečíku. (Plus fakt, že jsem to celé nahrávala na diktafon, který má občas ve zvyku se zničehonic vypnout.)

Nicméně, z toho, že tohle píšu, je zřejmé, že jsem to přežila a rozhovor proběhl. Co mi pomohlo ho přežít?

Neměla jsem čas začít se bát. O rozhovoru jsem se dozvěděla jen pár hodin před jeho konáním. Kdybych to tušila kupříkladu od minulého týdne, kámen v mém žaludku by měl čas narůst do gigantnických rozměrů.

Představila jsem si, jak se budu cítit potom, až to budu mít za sebou. A věděla jsem, že se mi uleví a že se budu moct trošku vytahovat (což teď činím i tady před vámi).

Představovala jsem si, že jsem někdo jiný. Konkrétně moje kamarádka, investigativní novinářka, která s kamerou pronásleduje padouchy všeho druhu. Pomohlo mi to nebrat si celou situaci moc osobně.

Naplánovala jsem si odměnu. Konkrétně zastávku v knihkupectví po cestě z práce.

Jen kdyby se mi dařilo celý uvedený postup praktikovat častěji – třeba při nadcházejícím vyřizování daňových záležitostí.

13 comments

 1. Gratuluji!
  Chtělo by to nějaký adrenalin,že?
  To by ty povinnosti teprve odsejpaly.
  Tedy kromě těch daní.

 2. V takovýchto případech je dobré představit si dotyčnou celbritu v naprosto směšné pozici, třeba jak sedí na záchodě a má průjem – a v tu ránu z Vás strach, tréma i stres spadne…

 3. Mohla bych si stokrát opakovat, že na druhém konci drátu je normální člověk… stejně bych byla nervní jak sáňky v létě 🙂

 4. Tak zrovna jsem tuhle metodu použila při jednom telefonátu (telefonování cizím lidem také řadím mezi své „největší“ lásky na světě) a včera při pracovním pohovoru…a funguje to!
  Takže moc moc děkuji za inspiraci :))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s