10 důvodů, proč být šťastnější na začátku ledna

Začátek ledna je pro mě skoro pokaždé období, kdy nemám na co se těšit. Odstrojené vánoční stromečky u popelnic, hnusné počasí ani v nejmenším nepřipomínající zimní idylku, časopisy plné návodů na hubnutí, prázdná peněženka a na obzoru jenom pololetní vysvědčení a termín podání daňového přiznání… Dokážu najít aspoň pár důvodů, proč být v lednu šťastnější?

 1. Nový diář. Před pár dny jsem vybalila z celofánu svůj nový Moleskine a pořád ještě mě baví jeho hladké černé desky a neposkvrněné stránky.
 2. Nový život. Zatím ještě jsem nepromarnila potenciál novoročních předsevzetí.
 3. Být doma jen tak. Po odeznění předvánočního stresu, smršti předvánočních a silvestrovských večírků a návštěv konečně můžu jen tak zůstat doma a nedělat nic. (Případně konečně začít něco pořádného dělat.)
 4. Dárky, které „Ježíšek nechal“ u příbuzných. I v prvních lednových dnech se ještě mohou vyloupnout pozapomenuté vánoční dárky od příbuzných ze vzdálenějších konců republiky či světa.
 5. Sklízet ovoce předvánočního úklidu. Ten, kdo před Vánoci umyl okna a vycídil police, se pořád ještě může radovat z výsledků svého úsilí (bohužel to není můj případ).
 6. Nový kabát z povánočního výprodeje.
 7. Růžičková kapusta. Asi jediná sezonní potravina, která právě teď prožívá své hvězdné období.
 8. Pololetní prázdniny. Jedna z věcí, na které se přece jenom dá těšit. I když trvají jenom jeden den.
 9. Prodlužování dne. Na Tři krále, o krok dále. Opravdu to funguje. Všimli jste si?
 10. Společné téma. S lednovou depresí nikdo není sám. Trpí jí většina lidí. Vítaná záminka ke konverzaci.

14 comments

 1. Krásně napsáno. 🙂 Pro mě je leden tak trochu odpočinek po závěru minulého roku. Popřemýšlet, jak jsou předsevzetí reálná, co uplynulý rok dal/vzal , udělat si v hlavě/na stole/v bytě pořádek a jede se dál.

 2. Bod třetí považuji za hodně důležitý. Dal jsem se do pořádku a udělal neskutečně hodně práce – po té vánoční a silvestrovské zábavě jsem byl nějaký efektivní a pracovat se mě vážně chtělo 🙂

 3. Přesně tak, jak píšete – konečně jsem našla čas vytřídit skříně, štosy papírů a časopisů.. potřeba zamést si s novým rokem před vlastním prahem došla tak daleko, že aktuálně třídím šperkovnici. Hromady věcí skončily jen tak v popelnici, a jak už jste tu psala – s každou tou hromadou, co vykážu z domu, opravdu JSEM šťastnější a šťastnější ,-)

 4. Výborně napsáno.
  Pro mě je leden něco podobně uvolňující jako píše Tomáš – vydechnout po náročném měsíci ve škole a stresu spojeným spojeným s nakupováním dárků a plánováním Silvestrovských oslav. A navíc mm vždycky pocit, že s novým rokem se něco musí změnit a život bude zase o něco šťastnější 🙂

 5. Díky za hezký článek…bod č.6 mi usnadnil rozhodnutí zda utratit či neutratit i po slevě hříšné peníze za krásný nový kašmírový kabát 🙂

 6. Být doma jen tak. Mám to čím dál radši. A dokonce jsem vzala na milost svíčky, který jsem nikdy moc neměla ráda. Nakoupila jsem si v Ikea hladu barevnejch, udělala jim pěkný hnízdečko a teď si je pálim. Piju u toho víno a je mi skoro dobře. Tak hezký nový rok tomuhle hezkýmu blogu!

 7. Tak nějakou podobnou motivaci teď potřebuju. Moc hezky napsané :o) Fakt je to takové období „vánoce pryč“ a „jaro daleko“. Kde nic, tu nic 🙂

 8. Díky, jeden z nejlepších článků úvodu roku! Něco takového právě potřebuji. I když většina z té desítky je pro mě dost irelevantní, to poslední stojí za to 🙂 Že bychom se sešli všichni příznivci Štastného blogu, kteří právě trpí depresí? 😉

 9. Diářový bod! 🙂 Pro jistotu jich mám asi pět a neskutečně mě baví všechny 🙂 Hlavně to, jak neustále měním využití každého z nich. Jak se říká, každý z nás je nějakým způsobem úchylný 🙂 Díky za príma článek!

 10. Já si říkám: hurá, nový rok, zase bude další jaro, a pak už je to jen kousek do léta a koupání, pobíhání venku v šatech, a pak už bude hezký barevný podzim. Prostě samé příjemné věci.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s