Rozcvička na novoroční kocovinu.

Pít alkohol je pro mě osobně jeden ze způsobů, jak být šťastnější. Vím, že je to asi trošku kontroverzní prohlášení, ale je to tak. V knize Toma Hodgkinsona Jak být líný jsem ale objevila velmi inspirativní pasáž o tom, že i kocovina může být způsobem, jak být šťastnější – pokud si ji dovedete správně užít.

Důvodem problémů s kocovinou je obvykle naše snaha chovat se, jako bychom žádnou neměli – pracujeme v kanceláři, chodíme na schůzky, vykonáváme různé aktivity a vykonáváme je sami,“ píše Hodgkinson (já k tomu dodávám, že vůbec nejstrašnější je pečovat s kocovinou o děti ve věku od jednoho do tří let). „Vyhněte se proto jakékoliv užitečné činnosti. Přijměte neužitečnost. Naplánujte si, že budete mít kocovinu, nesnažte se ji přebít.“

„Není pochyb o tom, že přínos kocoviny přijde vniveč, jestliže jste nuceni jít do kanceláře nebo dělat jakoukoliv nepříjemnou práci. Já jsem zjistil, že s kocovinou se lze vypořádat, pokud se jí zcela odevzdáme a nepokoušíme se fungovat jako normální lidé. Je potřeba, abychom přijali onu zjevnou ,nepoužitelnost‘, která s tímto stavem souvisí, a odolali nutkavé potřebě uvést se do normálu. Kocovina si zaslouží den volna, měla by být brána jako dočasné odpojení se od reality, příležitost žít v přítomném okamžiku.


One comment

  1. Já mám tu výhodu, že se dovedu dobře a povneseně bavit i blbnout, aniž bych pil alkohol.
    Podmínkou je dobrá společnost. Všichni jsou už namazaní a myslí si, že já taky a já zatím jen fingovaně ucucávám ze sklenky piva. Bavím se dokonce líp než ti druzí, nebude mi zle ani dnes ani druhý den a hlavně nebudu mít kocovinu, bolest hlavy ani zvracení.
    To nedělám z nějakého mravnostního, asketického, finančního či lékařského důvodu, mně to prostě baví nepít, aniž bych byl nějakým abstinentem, pití mi vlastně nechutná…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s