5 důvodů, proč milovat vánoční prázdniny bez sněhu

Musím přiznat, že sněhové kalamity mě naplňují iracionální, dětinskou, skoro záškodnickou radostí nad tím, že náš svět je pořád ještě aspoň občas dobrodružný a nepředvídatelný. Naopak najít důvody, proč si zamilovat zimu bez sněhu, je pro mě dost těžké.

Když chci někam jet autem, nemusím ho předtím ometat a oškrabovat. Hm. Po příchodu zvenku nemáme předsíň plnou roztávajících zmrazků. No dobře. Nemusím dětem dávat rukavice. Fajn. Ale pořád to nějak není ono.

Najdu alespoň jeden důvod, proč by se mi letošní zima mohla doopravdy líbit?

 • Pohled z okna na šedavou oblohu, hnědozelené svahy a mokrou černou silnici sice není zrovna idylicky ladovský, ale má v sobě jistý pošmourný půvab.
 • Můžeme si číst, jít do kina nebo lenošit bez výčitek svědomí, že nevyužíváme sněhové nadílky a neoddáváme se „zimním radovánkám“.
 • Pro běhání je tohle počasí prostě ideální.
 • …a také je ta pravá chvíle pro dlouhé zasmušilé procházky.
 • Když si u stánku ucintnu za rukáv trochu horkého punče, nemusím se bát, že mi tam hned zmrzne.

A jeden čistě soukromý, nepřenosný důvod: své dceři Róze, která má zlomenou ruku, nemusím vysvětlovat, že teď opravdu nemůže jít bobovat.

6 comments

 1. taky mám radši bílé vánoce… ale můj malý syn je nadšen, když si může venku kopat s míčem a prolézat prolézačky na hřišti, a nakonec i já jsem ráda, že se neprodíráme sněhem, nekloužeme po ledu a nemám bolavá zápěstí z tlačení golfek v rozbředlém sněhu 🙂

 2. Trošku paradox, že na tom pošmourném obrázku vlastně sněží:-)

  Můj důvod – nemusím po každé procházce postavit psa do vany a smývat z něj krystalky ledu. Navíc – v Praze je sníh pěkný pár dní, pak už je to šedá břečka – to radši ať není vůbec:-)

  1. To znám, deset let jsme měli rottweilera Rudolfa a když byl led, sníh nebo bláto, vždycky jsem si přála mít před bytem nějakou myčku na psy, do které by vstoupil a vylezl by čistý a suchý.

 3. Vánoce bez sněhu jsou divné (dokonce jsme to nemohli vysvětlit našemu dědečkovi, že nemá nikdo narozeniny, ale že je fakt Štědrý večer..). Ale pro mě jako člověka milujícího fotografování to přináší mnoho výhod v podobě pochmurných mlh a lesů s popraškem sněhu na horách a přitom není taková zima! Velké plus :).

 4. Co se týče počasí mám to dávno rozhodnuté, ale nějak to nevychází.
  Pršelo by jen v noci (libovolně často) a sněžilo by na horách a v přírodě. Jen na Vánoce by napadl sníh všude 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s