Proč ráda chodím se svými dětmi k zubaři

Na preventivní zubařské prohlídky se objednáváme vždycky ve třech: já a moje dvě dcery. Navenek to nejspíš vypadá, že já doprovázím své děti k zubaři, povzbuzuji je, aby se nebály, snažím se je rozveselit a bagatelizovat nepříjemné zákroky, které je tam (možná) čekají.

Ve skutečnosti je to ale přesně naopak: mé děti doprovázejí mě.

Zjistila jsem totiž, že samotný fakt, že před nimi musím předstírat statečnost a veselého ducha, mě v čekárně chrání před pádem do úzkostných propastí. Když musím dělat, jako že se nebojím, po chvíli obvykle zjistím, že se vlastně opravdu tolik nebojím. Dobírám si je, vtipkuju, konverzuju s ostatními čekajícími pacienty… a ledová kostka v mém žaludku pomalu taje.

Jenom škoda, že mě mé dcery nemohou dělat doprovod i v mnoha jiných situacích, kde bych kus (alespoň našvindlované) statečnosti potřebovala jšetě víc.

4 comments

  1. Patřím takém k zubařským zbabělcům a návštěvy u zubařů jsem vždycky odkládal na neurčito. Teprve u mé poslední zubařky v Německu jsem se stal, díky chytré politice nemocenské pojišťovny, pravidelným hostem zubní ordinace. Měl jsem kartičku, do které se zapisovala každá moje návštěva s datumem a razítkem i když jsem konkrétně nepotřeboval žádné ošetření, ale musel jsem tam mít minimálně 4 evidované návštěvy ročně.
    Pokud bych měl méně než čtyři, musel bych si na ošetření připlácet. Proto jsem měl vždycky, bez výjimky 4 a měl jsem tak plomby zdarma a při dražších záležitostech jako korunky či můstek, jsem platil jenom 25% celkové ceny. Tak se dá člověk vychovávat…

  2. Po přečtení titulky jsem si řekl „sadistická to matka“, přičemž mi zapípal diář v telefonu, že mám zítra v 7:30 nástup u zubařky. Synchronicita se tomu říká? 🙂

  3. Díky tomu, že již od mých dětských let chodíme na pravidelné zubní prohlídky společně s rodiči a mou sestrou k mamčinému bratranci a tedy to zároveň bereme jako rodinnou návštěvu:-) musím říct,že já mám návštěvy zubaře velmi ráda,neboť pan zubař je nejlepším zubařem, kterého znám a jeho stále dobrá nálada zpříjemní i sebenepříjemnější „zubní zákrok“. Díky Ivošku:-)

  4. Vždy záleží na tom, jak dítě k zubaři připravíme, pokud někdo své děti zubařem straší, tak je jasné, že se pak mojí. Moje děti se také k zubaři vždy těší, chodíme do zubní ordinace praha http://www.jbmedic.cz/ . Je tam moc pěkné prostředí a i dětem se tam líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s