Nejsem zase tak důležitá. Ta úleva!

„Co jsem to tam včera proboha vykládala?“ Mnohokrát jsem se po večírku nebo návštěvě u kamarádů, která se protáhla dlouho do noci, probudila s morální kocovinou, která byla horší než ta fyzická. Zase jsem byla „chytrá“. Zase jsem na sebe vykecala to či ono. Ale když jsem mezi svými společníky z předchozího večera začala nenápadně sondovat, co si z mých výlevů pamatují, téměř pokaždé jsem zjistila, že skoro nic. Každý byl příliš zaměstnán tím, co včera vykládal on.
Zjištění, že v životech většiny ostatních lidí hrajeme jen kompars, nebo nanejvýš drobnou epizodní roli, je vlastně docela úleva. Připomínám si to pokaždé, když mám pocit, že celému světu nejde o nic jiného, než aby pozoroval moje chyby, hodnotil je a dělal si z nich legraci. Připomínám si, že…
…prodavačka v obchodě s oblečením nejspíš přemýšlí o tom, co bude dělat po práci. Ne o tom, že v těch šatech, které si právě nesu do kabinky, budu vypadat blbě.
…finanční úřad na Praze 3 má na starosti i několik tisíc jiných daňových poplatníků. Jeho posláním není sledovat jenom mě a čekat na každou mou chybu.
…moje zuby jsou jen jedním z několika stovek chrupů, o které moje zubařka pečuje (a velmi pravděpodobně už viděla i horší)
…taxikář, který mě veze domů z baru v půl čtvrté ráno, vozí každý den spoustu jiných opilých lidí, a vůbec ho nezajímá, co dělám po nocích
…lidi v parku na lavičkách, které míjím při běhání, se většinou smějí něčemu jinému než mně
…pokladní v Albertu nepřepočítává můj nákup na kilojouly a neříká si v duchu, že tu čokoládu bych si fakt neměla kupovat.
Pomáhá mi to šetřit síly pro těch několik málo lidí a situací, pro které přece jen důležitá jsem.

5 comments

  1. Ano, taky jsem se mockrát přistihl, že si nějak podvědomě myslím, že jsem středobodem vesmíru. Třeba, když jsem si jednou po letech oholil knír pod nosem a těšil se, jak se budou v práci všichni divit. A ono nic! Zeptal jsem se svého kolegy, co seděl naproti mně: „Honzo, podívej se na mě pozorně a řekni, co vidíš na mně novýho?“
    ON: „Já nevím, a jó, máš novou kravatu!“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s