To, co dělám každý den, je důležitější než to, co dělám jenom občas

Dvakrát do roka jedu na dovolenou. Třikrát, možná čtyřikrát za rok jdu plavat do bazénu. Jednou ročně dokopu svého manžela na „romantickou“ (proč se tomu tak vlastně říká?) večeři k výročí svatby. Asi tak stejně často se vypravím na výstavu, uvařím svíčkovou, vezmu děti na pouť, umyju okna nebo jdu na balet do Národního divadla.
Zjistila jsem ale, že pro můj pocit štěstí je mnohem důležitější to, co dělám doopravdy každý den. Jestli najdu v tramvaji cestou do práce místo k sezení, nebo cestuju s obličejem přimáčklým na dveře. Jestli jdu nalehko, nebo se mi popruh od tašky zařezává do ramene. Jestli si ráno stihnu uvařit (a vypít) hrnek čaje. Jestli mám pohodlné boty. Jestli se mi podaří vyzvednout děti tak, aby ve školce a v družině nebyly úplně poslední, a cestou domů se s nimi zastavit v parku.
Po dlouhé prázdninové odbočce se znovu vrací čas každodenních rutin. Už se na ně těším!

5 comments

 1. Obdivuju Vaši schopnost všimnout si toho, co ovlivňuje štěstí.

  Včera jsem si říkal, jestli by mě ještě bavilo http://www.youtube.com/results?search_query=top+roller+coasters+in+the+world+2011 . Asi jo, ale to jsou přesně ty úniky z každodennosti, které člověk potřebuje asi tím víc, čím méně mu sedí každodenní realita.

  Díky za ty postřehy, že koupě bot a volba cesty mezi bydlením a zaměstnáním (nebo koncových bodů:-) má takový vliv.

 2. Motto: Štěstí je muška jenom zlatá…
  Milá Barbi, Vy máte to štěstí, že jste pořád Šťastná, pakliže platí, že
  Nomen Est Omen. Ale ono to je trochu jinak, já tvrdím, že štěstí není to vše okolo nás, ty peníze, odměny a dárečky pod stromečkem, ale pocit štěstí vzniká v nás, přímo v našem mozku a to většinou nečekaně a na základě nějakého blízkého živého tvora, lidského nebo či zvířecího. To stačí třeba nečekané pohlazení od milované ženy, nebo položí-li vám ona hlavu na rameno a nemusí nic říct. Nebo dítě Vám ukazuje co namalovalo, Vy myslíte, že to je koníček a ono řekne: „Ne to jsi ty!“ Nebo když se k Vám v noci přitulí vrnící kotě a vy nemáte to srdce ho odehnat. Nebo když si žena v mrazu strčí zmrzlou pěstičku do vaší teplé ruky v kapse zimníku. Dokonce můžeme dosáhnout pocit pravého štěstí, na základě napsaného slova od určité (třeba i jen virtuální) osoby. To jsou ty
  krásné momenty romantického štěstí, které nás někdy potkávají…

 3. OPRAVDU MOC PRÍMA BLOG.
  MALÉ, NEČEKANÉ ŠTĚSTÍČKA A POTĚŠEENÍ JSOU TY NEJVZÁCNĚJŠÍ.
  KAŽDODENNÍ RUTINA, JAK JÁ SE NA NI TĚŠÍM.
  BOHDA

 4. Objevila jsem Váš blog před vánocemi zcela náhodou a teď jsem ŠŤASTNÁ při čtení Vašich článků. Kolikrát je to, jako byste mi mluvila z duše, jako bych to napsala já (kdybych to uměla ). Děkuji moc.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s