Vyzkoušejte jeden den v týdnu offline

Můžete tomu říkat třeba šábes. Nebo neděle. Každopádně by mělo jít o den, kdy se odpojíte – nejen od internetu, ale od komunikačních technologií v nejširším slova smyslu. A místo toho budete komunikovat naživo s lidmi okolo vás.

Přesně to je náplní výzvy Sabbath Manifesto, na kterou jsem narazila… ano, na internetu. Její následovníci se snaží dodržovat jakýsi světský „šábes“: od pátečního večera do sobotního soumraku se vyhýbat technologiím, pobývat s blízkými lidmi, trávit čas pod širým nebem, zapalovat svíčky, pít víno, naslouchat tichu… (deset hlavních pravidel najdete zde).

Osobně jsem během dovolené pobývala důsledně offline celý týden a namísto očekávaného absťáku se dostavil pocit přímo opojné svobody.

5 comments

  1. To je velmi dobrý a účinný lék na všechno. Protože jsem žil tak dlouho v Německu, zvykl jsem si tomu říkat „faulenzen“ (lenošení). Zvláště při takovém počasí jako je dnes, je faulenzen zcela ideálním řešením…
    Jinak Vám, Barbi, doporučuji rozkliknout si můj odkaz a možná, že se tam taky uvidíte před ELLE ve Wiesbadenu, jak se vedete za ručičku s nějakým švihákem v červeném puloveru…

  2. Neuvěřitelné jaké jsou zde reakce. Neznáte šábes? Židovský svátek, začíná páteční večeří a celou sobotu se nesmí nic dělat.
    Nevím, proč Vám to zní jako sci-fi.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s