Jak mi pomáhá Angelina Jolie

Nedávno jsem četla rozhovor s jakýmsi úspěšným americkým manažerem. Řekl, že když si před důležitou obchodní schůzkou potřebuje zvednout sebevědomí, představuje si, že je James Bond. Taky mám takový duševní převlek. Je to Angelina Jolie.

Pro upřesnění: tu všudypřítomnou celebritu se šesti dětmi a šesti chůvami, kočující po světě po boku Brada Pitta, pózující na červeném koberci a konající charitativní dobro v globálním měřítku– tu moc nemusím. Nezajímá mě.

Ale Angelina Jolie coby akční hrdinka z filmů jako Mr. and Mrs. Smith nebo Wanted je přesně ta osoba, kterou si představím pokaždé, když si potřebuju dodat odvahy. Třeba k jednání s úřednicí za přepážkou na správě sociálního zabezpečení. Nebo k tomu, abych manželovi oznámila, že jsem si půjčila jeho sluchátka od empétrojky a teď… nefungují. Nebo abych v pátek odpoledne projela křižovatku U Bulhara. „Co by teď udělala Angelina Jolie?“ zeptám se sama sebe a získám tím aspoň trochu odvahy jít do krizové situace čelem. Když už ne plavným kun-gu skokem s odjištěnou pistolí v pravé ruce a s vlající černou hřívou.

Napadá mě ovšem, že bych si těch krizových pomocníků mohla pořídit víc pro různé typy situací (protože, přiznejme si to, „model Angelina Jolie“ funguje jen někde a někdy).

Tak například:

„Co by teď udělala Marylin Monroe?“ – když potkám na chodbě v práci sympatického kolegu Simona a vím, že si s ním nepopovídám, protože jeho angličtině nerozumím ani slovo. (Moje normální reakce je něco zahuhlat a zmizet, ale tuším, že to není to pravé….)

„Co by teď udělala Bridget Jones?“ – když se mi roztrhne sukně na zadku a všichni to vidí a nedá se s tím nic dělat.

Co by teď udělala Mary Poppins?“ – když jsou děti fakt nesnesitelné. A když jsou opravdu, opravdu nesnesitelné, pak: „Co by udělala Brutální Nikita?“ 

6 comments

  1. Báro, ráda Tě čtu (a až dnes jsem si to projela zpětně). Simonovi nerozumí nikdo, on rozumí česky! 🙂 Šárka z Apetitu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s