Proč jsem si nekoupila sušičku na ovoce a další úžasné věci, které by změnily můj život.

Čas od času v obchodě propadnu dojmu, že pořídím-li si věc, na kterou se právě dívám, změní to nějakým zásadním způsobem můj život.

Tak třeba sušička na ovoce. Upoutala mou pozornost, protože byla zlevněná, a okamžitě jsem před svým vnitřním zrakem uviděla své nové, o sušičku na ovoce bohatší já. Viděla jsem, jak spolu s dětmi krájíme úrodu jablek, sušíme je a v zimě potom mlsáme lahodné křížaly. Viděla jsem, jak se celá rodina vrací z lesa s košíky plnými hub, které pak usuším a použiju do voňavé bramboračky. Viděla jsem, jak si ráno do jogurtu zamíchám vlastnoručně nasušené maliny a jahody… Zkrátka, díky sušičce ovoce se ze mě stane dokonalá kuchařka a bohyně domácnosti a naše rodina začne žít úplně jiným, idylickým životem.

A potom přišlo vystřízlivění. V jaké alternativní realitě bych musela žít, abych tu sušičku opravdu používala? Na naší zahradě neroste nic jiného než trochu kyselého rybízu, houby sbíráme jenom na dovolené, sušené ovoce si radši koupím v pytlíku někde v biopotravinách… a vím naprosto jistě, že vlastnictvím sušičky na ovoce by se na tom nic nezměnilo.

Byla bych bohatší leda tak o pocit viny, že jsem vyhodila peníze za další neskladný krám, který mi doma překáží a vůbec ho nepoužívá. 

8 comments

  1. sušička ovoce je aspoň pro celou rodinu 🙂

    já mám v hlavě potápěčské hodinky … a potápět se v plánu rozhodně nemám …

    kamil

    1. 🙂 Ten jsem měla! Dostala jsem ho darem. A za celých osm let, co pobýval v naší domácnosti, jsem v něm odšťavňovala jednou nebo dvakrát. Nejhorší bylo, že po každém odšťavňovaní se musel rozebrat a všechny ty kovové struhadlovité části ručně (tehdy jsme ještě neměli myčku) umýt.

  2. Sušička ovoce se v sezoně od podbělu po šípky přes hrušky a jablka a houby nezastaví. Odšťavňovač v jablkové sezoně nestíhá vychladnout. Domácí pekárna sice chleba nepeče, ale klohní voňavé sádlo, jedinečná povidla, těsto na housky i buchty. Krám, co doma překáží je kráječ. Manžel se potřeboval ukázat vlastnoručně udělaným pršutem, moje narozky byly ve vhodném termínu 😦 , tak si/mi zakoupil prezent 😦 😦 😦 Co už. Třeba si jednou otevřu hospodu. Pípu a kráječ mám.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s