Zpověď náruživé divačky realitní pornografie

Jednou z věcí, které mi přinášejí absurdní, ničím neodpodstatněný pocit štěstí, je prohlížení inzerátů realitních kanceláří. Ne, nehledám pro sebe a svou rodinu nové bydlení. Přesto mě nikdy nepřestane bavit představovat si, jak asi vypadá „5+1, 219 m2 v OV, po celkové rek., s terasou 47 m2 a 2 koupelnami“ v secesním činžáku na Praze 2 za bratru 19 milionů, nebo „kouzelný dvoupodlažní RD v zahradě se vzrostlými stromy, topení na tuhá paliva, voda z vlastní studny, v romantické krajině 40 minut z centra Prahy“ za pouhopouhé tři miliony, přičemž poznámka „dům je před rekonstrukcí“ napovídá, že kouzelný RD novému majiteli spadne na hlavu. Svůj půvab pro mě má i „1+1 35 m2 v zach. panel. domě“ na předměstí Chomutova.

Fantazie při čtení těchhle inzerátů pracuje na plné obrátky. Snažím se zasadit si náš život do úplně nových kulis. Jak bychom si rozdělili prostor v 5+1? Měla bych vlastní pracovnu? Mohli bychom na terase pořádat večírky? A jak by se lišily od večírků v zahradě se vzrostlými stromy, obklopující RD daleko za Prahou? A co 1+1 na předměstí Chomutova? Jaký osud by mě tam asi zavedl?

Podobnou hru sama se sebou hraju, když jedu večer tramvají po Praze a nahlížím lidem do rozsvícených oken. Jak by náš každodenní život vypadal s velkolepým výhledem na vltavské nábřeží nebo s výhledem ze suterénního okna, kde jsou vidět jenom nohy chodců a jejich psů?

6 comments

    1. A taky ve Skotsku…často je vidět, jak lidé sedí u stolu a večeří…a člověk si představuje o čem si asi povídají..:-)

  1. začínám mít silné podezření, že máme hodně podobnou krevní skupinu…. tohle je totiž moje naprosto utajená ulítlá záliba taky… a testuju to častým stěhováním 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s