Proč nemám ráda XXL balení čehokoli

Přestože je to po čistě ekonomické stránce výhodné, nemám moc ráda velká rodinná balení čehokoli. Tedy, u toaletního papíru nebo tablet do myčky na nádobí je mi to jedno. Ale u věcí, které mají jakýmkoli způsobem přinášet radost – čokoláda, vůně, pěna do koupele – mi XXL balení tu radost vždycky maličko, maliličko zkazí. Je totiž tak nějak divně zavazující. Jako by mi přikazovalo, že nesmím dostat chuť na jinou čokoládu nebo používat jiný parfém, dokud to veliké výhodné balení celé nespotřebuji. Mám pocit povinnosti vůči té velké krabici nebo láhvi. Cítím skličující závazek nepromrhat „výhodnost“ jeho koupě. A vím, že budu muset celou krabici vypotřebovat až do dna, ještě dlouho poté, co se mi daná chuť nebo vůně omrzí.

Takže jakkoli jsem milovala třeba jasmínový čaj, který jsem si před časem koupila, zhruba od poloviny balíčku už jsem se těšila, až ho budu mít „za sebou“, abych mohla vyzkoušet nějaký jiný. 

4 comments

  1. Nesnáším XXL balení čokolády… já totiž čokoládu nejím, ale pravidelně ji dostávám… naučila jsem se ji hned předat někomu dál. Když je něčeho málo, tak to budí dojem, že je to luxusní, jako dárek bych volila něco jiného… hlavně u kosmetiky.

  2. Můj švagr, který kdysi pracoval u nějakých vodohospodářských staveb, měl jednou zakoupit pro firmu velké balení 1000 kusů kondomů, do kterých se dávaly tyčinky dynamitu, aby neprovlhly, při trhání skály pod vodou. Přišel do drogerie a když řekl drogistovi, že chce 1000 kusů Primeros, zděsil se tento dobrý muž a zeptal se ho, na jak dlouho si dělá zásobu. On mu na to jen naznačil, že to nemá pro sebe, že to je pro jejich podnik. To prodavače překvapilo ještě víc: „Prosím vás, to ta vaše firma i tohle platí svým zaměstnancům…?“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s