4 důvody, proč se (trochu) těším na zítřejší stávku v dopravě

Ne, nefandím odborářům. A stávka mi zítra zkomplikuje život podobně jako většině Pražanů, kteří jezdí do práce MHD. Přesto se na ni tak trochu iracionálně těším. Proč?

Chaos mě baví. Vždycky, když město zasype sněhová kalamita, zaplaví ho přívalové deště nebo příval demonstrantů, mám z toho takovou trochu podvratnou radost. Konečně se děje něco velkého a nenaplánovaného, co do našich životů vnese prvek dobrodružství.

Ráno bez obav zaspím, protože vím, že ať přijdeme pozdě kamkoliv (do školy, do školky, do práce), rozhodně nebudeme jediní.

Budu chodit pěšky. Večer, až vyzvednu dcery z tanečního kroužku, nás čeká cesta z Národní třídy nahoru na Žižkov. Vezmeme si pevné boty, svačinu a láhev s vodou a pojmeme to jako výlet.

Objevím nová místa. Při chůzi pěšky bych se chtěla zastavit v obchodech, kolem kterých obvykle projíždím tramvají – a konečně nahlédnout dovnitř.

*

Na Psychologie.cz dnes najdete můj článek o tom, že prokrastinace může postihnout nejen naši práci, ale i trávení volného času

8 comments

  1. Až na to, že nesmím zaspat, jinak bych se nemusela dostat do města, to mám podobně. Čeká mě jedna procházka přes Hrad / Petřín (ještě jsem si nevybrala) z práce na zkoušku a potom po nábřeží a přes Klárov / Letnou (taky jsem si ještě nevybrala) na autobus, který mě snad doveze domů. Hm, neměla bych si vzít radši do práce spacák? To by taky mohlo být dobrodružství 🙂

    1. Ještě jsem si vzpomněla, jak určitě uvidíte, že je Praha úplná vesnice a dá se přejít bez větší námahy. Už jsem to kdesi psala. Jednou jsem šla od nádraží Smíchov až k mostu Legií, přešla jsem přes něj a pak až do Vodičkový do Světozoru na pohár. Balada 🙂

  2. Kdyby nebylo takové vedro, ráda bych šla na výlet kolem řeky a pak docela významný kus cesty do kopce. Ale takhle 😦
    Odboráři mě nepřesvědčili a za mne rozhodně nestávkujou!

  3. Díky za trefné poznámky. Taky jsem si na té jejich šaškárně našel něco pozitivního. Mám totiž taky to příjemné chvění z chaosu a zmatků, bomba!!! U mně to chození je poměrně časté i bez stávky, tak jsem se rozhodl, že to využiji pro: „POKUS O JÍZDU NA KOLE“. Bydlím totiž toho času u Vltavy na Smíchově a dojet pro mne na Václavák, bude lehká projíždka. Dokonce se na to těším, můj bicykl totiž leží ve sklepě již cca rok bez pohybu, tak se ho zítra ujmu a dám poznat jaké to je být zase jednou na cestách. Jinak těm tzv. Zastáncům obyčejných lidí zítra přeji, aby až budou odjíždět z té jejich demonstrace, uvízli v jedné z těch velkých zácep ( chi, chi, chi …). Očekávám, že budou jejich autobusy pyšně označené různými odborovými svazi a že jim kolem jedoucí vozidla dají patříčně najevo, jak jsou z toho jejich boje za : SPRAVEDLIVÉ REFORMY a SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI nadšeni. Nechť jsou okna a pláště jejich busů pevná. Krásný a přinejmenším zvláštní den bez MHD přeji Všem.

  4. Tak už to mám změřený! Z Jarova na Florenc 4 km, 45 minut ostré chůze. Nahoru to ale asi půjde hůř … V tuto hodinu ale mám mnohem větší hlad než obvykle … 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s