Chvála divných svátků

Nemám ráda První máj s jeho tradicí líbání pod rozkvetlým stromem. Vzhledem k tomu, že můj muž trpí patologickou nechutí k romantickým gestům (a ostych mi brání vypůjčit si k tomuto účelu někoho jiného), jsem už slušnou řádku let po sobě odsouzena k „uschnutí“. A dost mi vadí, když mi to připomínají i v televizních zprávách.

O to víc mě ale baví svátky, u kterých scházejí povinné sestavy jako stromeček-kapr-dárky nebo pomlázka-vajíčka-slivovice. Takové ty Popelky kalendáře, k nimž se nevážou žádné všelidově sdílené slavnosti: 8. květen (Den osvobození), 28. září (Den české státnosti) nebo 5. červenec (Den slovansýkch věrozvěstů Cyrila a Metoděje). Ty přímo vybízejí k tomu, aby je člověk opředl vlastními tradicemi a státotvorně je oslavil piknikem, grilováním nebo výletem k hrobu neznámého (či známého) vojína.

A co teprve ještě bizarnější svátky, které v kalendáři nenajdete! Tak například zrovna minulý týden, 27. dubna, nám utekl Mezinárodní den tapírů (jedinečná příležitost navštívit oslavence v zoo). Ale už 6. května se můžeme těšit na Mezinárodní den bez diet (myslím, že je zřemé, jak by měla oslava vypadat). 12. května následuje Mezinárodní den únavového syndromu (je třeba vstát co nejpozději a nepřehánět to s prací). A čtenáři Stopařova průvodce po galaxii 25. května oslaví Ručníkový den.

8 comments

 1. Tady jste mi udělala, Barbi, velikou radost, když jste započítala též mé narozeniny mezi Vámi oblíbené svátky. Mé narozeniny se sice chybně označují v kalendářích jako svátky nějakých Zvěro-Zvěstů, ale každý inteligent ví, kdo se pod tímto psudonymem skrývá. Musel jsem o tom napsat už kdysi článek…

 2. Zrovna dneska jsme v práci řešily to líbání pod rozkvetlým stromem. Kolegyně – kamarádka je skoro na všechno kvetoucí alergická a tak si místo návštěvy sadu s přítelem dala klobásu 😀
  Nám se představa takovéhle prvomájové tradice dost líbí. Ulevilo by se i stydlivým mužům a my bychom neuschly

  1. Paní Jarmilo, poradím Vám: klikněte na mé jméno a pusťte tu nahrávku
   Vašemu partnerovi a určitě neuschnete!
   „Gern hab‘ ich die Frau’n geküsst, und nie gefragt ob es gestattet ist…“ (Líbám ženy vás tak rád a nikdy se neptám je-li to dovoleno…)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s