Nejhorší druh prokrastinace: když odkládáme své vztahy

Když jsem byla malá, naše rodina, roztříštěná různými žabomyšími spory, se ve větším počtu setkávala pouze na pohřbech. A na pohřební hostině si moje máma a tety a strýčkové – šťastní, že se konečně vidí – připíjeli se slovy: „Tak na to, abychom se nevídali jenom na těch pohřbech.“

Jenže v následujících týdnech a měsících se nestalo nic. Máma nezvedla telefon, aby se zeptala svého bratra Honzy, jak se má, ani jsme nejeli na dlouho slibovanou návštěvu k tetě Andul. Protože všichni měli pocit, že na to mají dost času. Že ti lidé tam pořád tak nějak jsou a když se s nimi neuvidíme na Velikonoce, tak v létě už určitě. Nebo možná před Vánoci.

A měsíce ubíhaly, až jsme se zase potkali na nějakém dalším pohřbu a zas nás bylo o jednoho míň.

Velkou inspirací, jak v téhle tradici nepokračovat, je mi sestřenice mého muže. Bydlí v Clevelandu, ale vídám ji častěji než svou vlastní sestřenku, která žije v Praze. Každý rok od ní dostáváme pohlednice ke všem narozeninám, k Vánocům, Velikonocům a k výročí naší svatby (na které si občas vzpomeneme až díky jejímu přání).

Já si zatím sepisuju alespoň dlouhý seznam lidí, které rozhodně chci vidět dřív než na svém vlastním pohřbu…

One comment

  1. Souhlasím s Vámí, Barbi, že tento problém je těžko řešitelný, protože je k tomu zapotřebí, aby se současně chtěly obě strany sejít a aby si současně vymyslely přibližně stejný termín.
    A už z tohoto jednoduchého rozboru vydite, že to je takřka nemožné. Vždycky chce jedna strana více než ta druhá a nikdy nemají společný čas. Proto ten pohřeb vyřeší problém mnohem jednodušeji a nenásilně. A proto se možná dříve držívala pohřební hostina, příbuzní se brzy odvázali pod alkoholovým oparem, takže se nesmutnilo a soudržnost klanu byla potvrzea a zachována. Já jsem v naší rodině tyto problémy neměl, neboť naše příbuzenstvo se nikdy moc nemilovalo a nescházení se, tím pádem nikomu nescházelo…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s