Která kombinace dětí je pro rodiče nejšťastnější?

Dvě dcery. Alespoň to tvrdí rodičovský web www.bounty.com, který na toto téma provedl rozsáhlý průzkum mezi svými čtenáři. Protože tuhle kombinaci dobře znám z vlastní zkušenosti, velmi mě pobavilo zdůvodnění, proč právě rodiny s dvěma děvčátky se mají vznášet na obláčku věčné idylky: dvě holčičky jsou prý málokdy hlučné, hodně doma pomáhají, velmi zřídka se hádají a perou (tady už jsem se smála nahlas), hezky si spolu hrají, svěřují se vám a je s nimi snadná domluva.

Má zkušenost je ve většině bodů opačná (velmi často hlučné, zřídka pomáhají, denodenně se hádají a perou…), navzdory tomu pokládám naši rodinu za celkem šťastnou.

Jednou z předností děvčátek je podle mého názoru to, že ze svého otce dokáží vydolovat vlastnosti, které muži normálně spíše skrývají: citovost, empatii, něhu. (A pak také samozřejmě to, že si mohu tajně půjčovat jejich sponky do vlasů a kupovat jim holčičí hračky, které bych si přála pro sebe.)

A jaké je další pořadí sourozeneckých kombinací (od nejpohodovější k nejkomplikovanější) podle www.bounty.com?

 1. Dvě holky
 2. Jeden kluk a jedna holka
 3. Dva kluci
 4. Tři holky
 5. Tři kluci
 6. Čtyři kluci
 7. Dvě holky a jeden kluk
 8. Dva kluci a jedna holka
 9. Tři kluci a jedna holka
 10. Tři holky a jeden kluk
 11. Dvě holky a dva kluci
 12. Čtyři holky. (Zdá se, že když se sejdou víc než dva andílci v jedné rodině, jejich přednosti rychle vyprchávají.)

3 comments

 1. Kombinace, co mám doma já se umístila až na sedmém místě. Nevím, kdo tohle vymýšlí, ale asi někdo, kdo má doma zrovna dvě hodný holky. Vůbec neberou v úvahu nějaké povahové rysy. Ty moje děti jsou divoké, hlučné a hádavé bez rozdílu pohlaví. Faktem ale je, že holky v tatíncích probouzí skryté city. V maminkách zase synové 🙂
  Holky často i víc pomáhají, hlavně když vyrostou, ale to je prostě proto, že ženy jsou empatické. Zato když vám takovej malej klučina s nadšením a obdivem řekne: „mami, ty šeš klásná!“ to je pocit k nezaplacení a o ten jsou maminky holek ochuzené.

 2. :-)…tak nevím,my jsme byly doma tři holky a mlátily jsme se hlava nehlava,hlučné jsme byly taky dost:-)…doma mám dva kluky a když jsou spolu tak je to tak akorát,nemůžu si stěžovat…asi nejlepší je mít dítě jedno,to pak je klid zcela zajištěn,ale kdo vi,že?:-)

 3. cha cha, taky mám dvě holčičky a teda nevím nevím, ale večer mě z jejich neustálého povídání, ječení, pištění, chechtání, brečení a kňourání bolí hlava jak střep… a o dalších bodech se radši rozepisovat nebudu 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s