Chvála ibalginu

Taky se vám stává, že nějaká bezvýznamná, úplně obyčejná věc zlepší váš život daleko víc, než byste úměrně jejímu významu očekávali? Po omalovánkách a papírových pohlednicích je na řadě ibalgin.

K lékům přistupuji s vrozenou opatrností, ba nedůvěrou. Na rozdíl od svého muže, který s sebou i na dvoudenní výlet bere lékárničku o objemu menšího batohu, si bez lékařského doporučení netroufnu užít ani mastičku na opary. Ale ibalgin je v mých očích výjimka. Vlastně ho vůbec nepovažuju za lék. Nečekám, že mě z něčeho vyléčí. Stačí, když vyzmizíkuje bolest hlavy v práci před uzávěrkou. Provede mě za ruku půldenní kocovinou. Zažene vlny mrazení při horečce. Je to kouzelný proutek, který si snažím držet od těla a nesahat po něm častěji než jednou za pár týdnů. Ale je fakt, že i díky němu někdy vidím svět, ehm… růžově.

 

2 comments

  1. I já mám takový zázračný prášek, na který nedám dopustit, jmenuje se OLFEN. Nevím, jak bych měl začít, aby to nebylo dlouhé, ale musím začít od začátku:
    Někdy, když jste byla, Barbi, malou holčičkou a říkala všemu, co jste našla na zemi „papu“, byl jsem na dovolené na Sicilii a v tom vedru hrál na pláži ping-pong. Potom jsem si sedl do chládku a pil ledovou limonádu, načež můj protihráč mě vyzval na další hru odvetnou. Souhlasil jsem a chtěl vstát ze židle – a už nešlo vstát. Hexenšus, jak když ho vyšije a zbytek dovolené jsem proležel na hotelovém pokoji. Od té doby jsem občas pociťoval bolest v kříži, nikdy už to sice nebylo tak zlé jako té Sicilii, ale tak jednou ročně mě něco ofouklo a už jsem zase hekal. Vyzkoušel jsem na to všecko možné i nemožné: lázně, masáže, akupunkturu, infrarot i ultraschall, mastičky i prášky všeho druhu a ono to trochu pomohlo, ale teprve letos v lednu jsem objevil víceméně náhodně prášek (tedy retard-kapsle) OLFEN a to zabere ihned a drží to 24 hodin, následně snižuji braní za 2 dny, za 3 dny, za týden a je to! Náhodný objev vznikl tak, že jsem měl na receptu prášek jiný, který ale v lékárně neměli a tak jsem vzal tento, coby náhražku. To jsou holt náhody a já si medím…

    PS: ještě na vysvětlenou, že moje poslední 2 story jsou po stránce formátování zcela rozhozené (něco se zblblo na Google), řádky jsou scuclé bez mezer a odstavců, jak kdyř je nacpe do buřtů a tak čekám, jestli to někdo v Google spraví…(?)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s