Chvála magnetů na ledničku

Taky se vám stává, že nějaká bezvýznamná, úplně obyčejná věc zlepší váš život daleko víc, než byste úměrně jejímu významu očekávali? Po termosce jsou na řadě magnety na ledničku.

Když jsem byla malá, na ledničku se lepily samolepky. Ty byly v té době takovou vzácností, že je člověk chtěl mít vystavené navždy a pěkně na očích. Nevýhoda byla zřejmá: ledničku jste pak měli olepenou samolepkami, časem zašlými a s pokroucenými okraji, které nešly odstranit a navždy jste je měli pěkně na očích.

Magnety na ledničku jsou mnohem lepší. S jejich pomocí můžete na nejviditelnější místo v kuchyni připevnit cokoliv, co je vašemu srdci blízké. Obrázky svých dětí. Jídelní lístek z nedalekého čínského bistra. Gratulaci k narozeninám. Telefonního číslo na svého účetního. Recept na chocolate chips cookies, vytištěný z internetu.

Magnety na ledničku zabraňují osudovým ztrátám: „Kde jsou sakra ty lístky do divadla“ „Kam zmizela ta složenka na nedoplatek za plyn?“

Lednička se díky magnetům stává informačním centrem domácnosti. Musím přiznat, že pro mou orientaci v každodenním životě je pohled na ledničku mnohem důležitější než diář, počítač a televizní zprávy dohromady.

 

12 comments

  1. Také používáme magnet na dveře ledničky, ale vlastně jenom na upozornění, že je třeba vyndat chleba z mrazáku. Když to zapomenem udělat večer, musíme si ráno k snídani krájet chleba sekyrkou…
    PS: Kdybych věděl jak, dal bych sem svoji fotku, místo anonymního, nic neříkajícího čtverečku…

    1. 🙂 To je asi úplně největší pochvala, jakou můžu dostat. Když čtu nějakou knížku nebo článek, tak pocit, že to autor „má úplně stejně“ je vůbec nejlepší!

  2. Ha a teď se ukáže, zda i já budu mít fotečku, ale abych neutekl, nejlepší magnetky jsou pro našeho 1 letého mrňouska, který je dokáže neomylně sundat. Jen se musí zvolit velikost, aby se nedaly spolknout, takže místo na vzkazy a tak je jen prvních cca 20 cm ledničky nahoře. Myslím, že se to místo ještě o mnoho zmenší tím, že se on … zvětší 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s