Chvála termosky

Taky se vám stává, že nějaká bezvýznamná, úplně obyčejná věc zlepší váš život daleko víc, než byste úměrně jejímu významu očekávali?

Pro mě je jednou z takových věcí termoska. Termoska s čajem promění jektavé posedávání s kočárkem v parku v malý piknik. Termoska s horkým punčem vykouzlí z obyčejného bruslení na rybníku luxusní zážitek, na jaký budete vzpomínat ještě léta. Termoska sbližuje (zatímco děti bobují, můžete  na svahu nabízet dalším spoludrkotajícím rodičům: „Nedáte si kávu?“).

Termoska je prostě v chladných dnech a nocích dokonalou pomůckou pro hygge.

Tohle píšu v den, kdy předpověď počasí slibuje až dvanáct stupňů, ale vím, že dny termosky letos ještě přijdou.

*

Díky za Vaše postřehy v komentářích k článkům o guilty pleasures a o plačících scénách ve filmech. Máte-li k nim ještě co říci, nebo Vás napadá jiné téma do diskuze, napište to prosím na moji zeď na Facebooku. Díky!

 

5 comments

 1. Děkuji za vybavení vzpomínek, s dětmi sáňkovat ještě nechodím, ale je pravda, že na zimním stadionu při sledování zápasu dětí (=30lidí v hledišti a ti ten stadion opravdu nezadýchají), když někdo vytáhl termosku s čímkoli, tak hned byla zábava živější.
  Já s sebou na zlepšení atmosféry nosím pytlík medvídků – snad jsem ještě nepotkala nikoho, kdo by odmítl. Každá cesta, čekání atp. pak mnohem lépe utíká.
  Přeji hezký den, jdu si koupit svíčky, ať udělám aspoň něco pro zvýšení hygge v kanceláři 🙂
  L.

 2. To mi připomnělo, jak jsem jednou za studentských let přišel na kolej za kamarády, tam se zrovna netopilo, takže zima jako na dráze. Nabídli mi termosku s něčím horkým a tak jsem si nalil, ochutnal a pronesl zdrcující kritiku: „Tedy pánové, tohle chutná jak třikrát převařený ponožky, mohu říct, že horší čaj jsem ještě nepil.“
  „Co blbneš“, ozvalo se nesouhlasné mručení, „jakej čaj? To je přece kafe, ty vole!“

 3. Trefa! Termoska a termohrnek jsou nejlepšími přátely do zimy vyhnané matky. Onehdy jsme s kamarádkou zastavily kočáry, otevřely termosku a uprostřed Stromovky slavnostně popíjely horký čaj (bohužel laktační :)). Až se vrátí doba kávy, bude to ještě veselejší 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s