Nejšťastnější povolání? Faráři, kadeřníci a hasiči.

Svou práci nejčastěji nenávidí provozovatelé benzínových pump, pokrývači a obsluha odlévacích strojů. Naopak nejšťastnější jsou ve své profesi ti, kteří mají možnost přímo pomáhat druhým. Zjistil to rozsáhlý průzkum veřejného mínění, který provedl americký statistický úřad v letech 1988-2006. Ukázalo se, že vůbec největší uspokojení ze své práce zažívají faráři a kazatelé nejrůznějších církví: 87 procent z nich je se svým povoláním „velmi spokojeno“. Dobře jsou na tom také hasiči („velmi spokojeno“ je 80 procent z nich) a fyzioterapeuti (78 procent). K velmi šťastným povoláním patří (alespoň v USA) také asistentky zubařů (zatímco jejich šéfové s vrtačkou vykazují nejvyšší sebevražednost ze všech sledovaných profesí!)

Obdobný průzkum ve Velké Británii ovšem dopadl trochu jinak: faráři obsadili až druhou příčku, zatímco na prvním místě, pokud jde o spokojenost v zaměstnání, se umístili kadeřníci a kosmetičky. Na úplném dně se naopak ocitli sociální pracovníci.

Zajímalo mě, co by podobný průzkum ukázal u nás. A jak jsou asi ve své práci spokojeni třeba exekutoři, bachaři nebo revizoři v MHD?

2 comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s