V 85 budeme šťastnější než v 18 (a další podivuhodné statistiky)

Wordle: statistikyCo můžete udělat pro své štěstí už dnes? Típněte cigaretu, pohlaďte kočku, zavolejte sestře nebo sfoukněte svíčky na dortu k padesátým narozeninám. A přečtěte si pár „zaručeně vědecky podložených“ statistik.

* Jaký počet sexuálních partnerů potřebujete ke štěstí? Jednoho. Lidé, kteří se během jednoho roku stýkají s více sexuálními partnery, jsou v průměru méně šťastní než monogamní jedinci.

* Muži jsou šťastnější, když se se svou partnerkou dělí o domácí práce, zjistil tým profesorky Caroline Gatrell z Lancasteru. Spokojenější ve svém životě se dokonce cítí ti, jejichž manželka také pracuje. 82 procent otců si přeje trávit více času s rodinou.

* Jste šťastnější, když máte kočku, tvrdí Rebecca Johnson, ředitelka amerického Research Center for Human-Animal Interaction. Kočky prý účinně zbavují své majitele stresu, prospívají jejich zdraví a dokonce nepřímo vychovávají jejich děti (protože si narozdíl od psů nenechají všechno líbit).

*Také jste šťastnější, když máte sestru. Přítomnost sestry totiž podporuje otevřenou komunikaci v rodině a svobodné projevování emocí. (Bratři prý mají bohužel účinek přesně opačný.) Dívky, které mají sestru, jsou samostatnější a cílevědomější.

* Nekuřáci jsou šťastnější než kuřáci, a to ve všech příjmových skupinách. Zjistíl to rozsáhlý výzkum veřejného mínění, provedený Gallupovým ústavem.

* Muži by neměli být šťastnější než jejich ženy, jinak riskují rozvod. Nejčastějšími inciátory rozvodu jsou totiž právě ženy, které se cítí výrazně méně spokojené než jejich muži, zjistili vědci v Austrálii.

*A dobrá zpráva nakonec: pocit štěstí může přijít s věkem. Bohužel až po padesátce. Do té doby se budeme cítit stále hůř. Ale pozor, potom nastává prudký obrat:  pocit štěstí od padesátky výše stále narůstá. V pětaosmdesáti letech prý máme výraznou šanci cítit se šťastnější a sami se sebou spokojenější než v osmnácti.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s