Šťastná kniha

Šťastná kniha se Šťastnému blogu podobá jako jeho mladší sestra. Ohlížím se v ní za svými tu zdařilejšími, tu méně zdařilými pokusy, jak být šťastnější v každodenním životě.

Když jsem blog začala psát, věděla jsem, že chci být šťastnější, ale taky jsem věděla, že nechci utéct ze svého života, takového, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s prací od-do, s hypotékou a všední rutinou, která může ale taky nemusí být otravná. Věděla jsem, že nechci svou každodennost vyměnit za nějakou jinou, exotičtější, ale nakonec taky každodennost. Nechtěla jsem odjet meditovat do Indie, pást ovce na Šumavě nebo dělat barmanku na Ibize.

Moje drobné experimenty se štěstím se tedy odehrávají na půdorysu mých obyčejných dnů. Zkusila jsem například:

 • vyházet staré oblečení
 • usmívat se v pondělí ráno
 • znovu si přečíst Ronju, dceru loupežníka
 • pít víno
 • namalovat si pusu červenou rtěnkou
 • zavařovat povidla
 • plakat v kině
 • pít víno (ano, je to tu dvakrát a není to překlep)
 • prožít čtrnáct dní bez peněz
 • ochutnat chobotnici
 • zmoknout
 • odškrtnout si splněný úkol ze seznamu
 • mluvit s neznámými lidmi
 • nenadávat na sněhovou kalamitu
 • věřit komplimentům
 • dívat se cizím lidem do rozsvícených oken
 • představovat si, že jsem Angelina Jolie
 • jít běhat, i když se mi nechce
 • jít na country koncert, i když country vůbec neposlouchám
 • uvařit kohouta na víně (a pít u toho víno)

A o tomhle všem je Šťastná kniha.

Ukázku z knihy si můžete stáhnout a přečíst zde. 

Knihu si můžete koupit tady. 

22 comments

 1. Moc rádi s manželem čteme Váš blog, byl to vlastně on, kdo mě k němu přivedl, a já jsem za to ráda. Vaše články jsou jako takové pohlazení na duši po perném dnu. Proto, když vyšla Šťastná kniha, koupila jsem ji při první cestě kolem knihkupectví a rozhodně toho nelituju. Je skvělá!
  Přeji Vám hodně inspirace pro další „šťastné psaní“.

 2. Neodolala jsem a koupila si knihu, báječná, skvělá, dělá mě šťastnou..Děkuji :)) Pod stromečkem ji najde několik známých, kdo by si nechtěl přeci jen prosvětlit den, že? 🙂

 3. Vždycky když čtu váš blog, musím se u toho usmívat. Je mi dvacet, jsem ještě studentka, ale jsem v 80% procentech úplně stejná, říkám si úplně ty stejné věci! A to mě rozesměje, takže mě to vlastně činí šťastnější.

 4. Právě jsem o víkendu dočetla Vaši knihu a musím říct, že můj život je a bude od té chvíle rozhodně minimálně o fous lepší. Uvědomila jsem si, že vše je hodně o pohledu na denní strasti našeho života. Že pokud si ze svých osobních těžkostí dokážu udělat legraci a povznést se nad malichernosti všedního dne, bude každý den pokud už ne rovnou o hodně šťastnější, tak intenzivněji vnímaný. Díky vám se už snažím a i dál budu snažit každý den si pro sebe opakovat, žiju tady a právě teď a ne to dpresevní až pak jednou, to teprve bude vše úžasné. Děkuji Báro za Vaši krásnou práci!! Jitka

 5. Báro, děkuji za Vaši knihu. Nejenom je to luxusní čtení, které mi rozsvítilo víkend, ale krásná příručka, jak se rozsvítit i sám. Takže dneska v práci se mne lidé ptají, proč se směju :-), mám novou korálovou rtěnku (nikdy jsem ji nenosila), o víkendu jsme s dcerou vyházely 1/3 její skříně (protože by to stějně nenosila), vytiskla jsem si TO DO list, abych si mohla dělat seznam 🙂 a odškrtávat, brečím pravidelně i u TV (a nejenom nad skladbou programů), komplimentům srdnatě čelím (jak se divil kolega, co mi dnes pochválil účes, když jsem s úsměvem odpověděla, děkuji a bude hůř 🙂 ), sníh mi nevadí ani v Praze (taky aby mi letošní zimu vadil, naopak, mám ho v Praze moc ráda), tak už mi pomalu chybí jen to běhání(začínám každý den, ale skutek -utek), Angelina (tu nemusím, raději třeba Audrey Tautou, asi i tou rtěnkou) a kohout. Víno si dám večer, i dvakrát. Vaše kniha je ideálním dárkem.
  Jen by mne zajímalo, jak vypadají ty martensky na podpadku???? 🙂
  Krásný den, Marcela
  P.S. Omlouvám se, ale půjčím si něco od Vás na svůj blog…

 6. Paní Báro, chci Vám z celého srdce PODĚKOVAT. Vaše kniha je pro mne knihou knih. Manžel mi ji přivezl jako dárek. To zjištění (ve25letech) že nejsem jediná – se svými úvahami, úchylnými radůstky, pocity…..ten pocit že ,,nás je víc“. Cítím se jako kdybych byla vymřelý druh a najednou někdo zázračně našel další žijící mého druhu 😀 a to Vám je panečku nádhera! Vlila jste mi do života více radosti a nadhledu. Pročítám i Váš blog a vždy pookřeji, už jen myšlenka na Vás mi vlévá do všedních dnů radost a vykouzlí úsměv na tváři a vše je takové lepší, hezčí….:) Přeji Vám mnoho radostných dnů, nezapomenutelných zážitků a vše dobré. S láskou, Vaše věrná čtenářka Jana.

 7. Milá Báro,
  na Šťastnou knihu jsem narazila, aniž bych znala tenhle blog. Četla jsem ji v prosinci, kdy jsem pendlovala mezi školou, prací a postelí, byla jsem vyčerpaná, otrávená… A právě díky Šťastné knize jsem se pochichtávala a usmívala od ucha k uchu v metru i v autobuse, hrozně mě to potěšilo a padlo do nálady. Teď ji mám konečně i doma, předčítáme si nahlas a smějeme se. Zatímco mamka se vžila do relaxační koupele, já zase hluboce chápu vaše „bordelářství“. Nicméně jsme se s mamkou shodly, že je to typ knihy, která domů patří, na všechny neduhy 🙂 Takže doufám, že brzy bude další kniha! 🙂 Přeji pěkný den a tak vůbec.
  (A pevné nervy u Betynčina černého období, snad nebude tak drsné jako to moje :D)

 8. Nezvažuje se dotisk Šťastné knihy? Bohužel už nikde není k sehnání a jako e-knihu jí nechci, byla by ideálním dárkem pro mou maminku…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s